R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Dawno temu

Kolejni zatrzymani kierowcy pod wpływem alkoholu

26-11-2018 18:33 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 8,775 | Komentarzy: 2

Pięciu nietrzeźwych kierujących odpowie przed sądem za jazdę "na podwójnym gazie". Jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a trzech spowodowało kolizje drogowe. Mężczyźni mieli od dwóch do trzech promili alkoholu w organizmie.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

W miniony weekend policjanci z Koła zatrzymali 5 kierujących w stanie upojenia alkoholowego. Z udziałem trzech z nich doszło do zdarzeń drogowych, których przyczynkiem z pewnością był alkohol. Pierwsza kolizja miała miejsce w sobotę 24 listopada po godzinie 14:00 na terenie gminy Koło. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem Citroen Berlingo, 48-letni mieszkaniec gminy Koło zjechał do przydrożnego rowu. Załoga karetki pogotowia przewiozła kierującego do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca wyszedł z tego zdarzenia bez większych obrażeń. Wstępne badanie trzeźwości wykazało u nietrzeźwego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak się okazało, 48-latek był objęty sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi do 2024 roku. Tego samego dnia po godzinie 20:00 doszło do drugiego, bardzo podobnego zdarzenia. Tym razem w Kole na ulicy Witanowskiego, osobowym Fordem do rowu wjechał 33-letni obywatel narodowości ukraińskiej. Sprawca kolizji miał niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Do trzeciego zdarzenia, które miało miejsce na terenie gminy Przedecz także przyczynił się alkohol. Tam, 45-latek nie miał już tyle szczęścia co jego „poprzednicy”, gdyż zjeżdżając z drogi do przydrożnego rowu uderzył w drzewo. Aby wydostać z pojazdu kierującego, niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Obrażenia nie były tak poważne jak wstępnie przypuszczano, a jego fatalny stan psychofizyczny był wynikiem kompletnego upojenia alkoholowego, gdyż badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie poszkodowanego.

W zatrzymaniu kolejnych dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie” pomogli świadkowie, którzy uniemożliwi pijanym dalszą jazdę. Odpowiednia reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii, gdyż zatrzymani kierujący znajdowali się w tak głębokim stanie upojenia alkoholowego, że nie byli świadomi co się wokół nich dzieje. 24 listopada mieszkaniec Koła poprzez odebranie kompletnie nietrzeźwemu kierującemu kluczyków od samochodu Opel Astra, uniemożliwił mu dalszą jazdę, po tym jak pijany 33-letni Ukrainiec usiłował zaparkować przy sklepie monopolowym w Kole. Dzień później w jeszcze większym stanie upojenia alkoholowego, bo mając ponad 3 promile alkoholu we krwi, 45-letni mieszkaniec Krzykosów w gminie Kłodawa, na drodze krajowej K-92 został zatrzymany przez innego kierującego, który zabrał pijanemu kluczyki od Fiata Seicento i powiadomił o tym fakcie Policję. Dramaturgi temu zdarzeniu dodawał fakt, iż całe zdarzenie miało miejsce w gęstej mgle na ruchliwej trasie K-92, a „manewry” jakie wykonywał Fiatem jego nietrzeźwy kierujący mogły zakończyć się tragicznie.

Wszyscy amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem, który za tego typu przestępstwo może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA