sim
kol-net
Wiadomości Korfball Pierwszy mecz Reprezentacji na ME

Pierwszy mecz Reprezentacji na ME

23-10-2010 13:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,145 | Komentarzy: 3
Pierwszy mecz Reprezentacji na ME
Foto:
zacisze
W dniu 22 października br. w Holandii odbył się mecz reprezentacji Polski z ekipą z Belgii, był to pierwszy z trzech meczów grupowych IV Mistrzostw Europy w Korfballu. Przypomnijmy, że głównym sponsorem Reprezentacji Polski w Korfballu jest Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jedna z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
Było to spotkanie, które holenderscy bukmacherzy określili jako „pewniak”. Belgia ma na swoim koncie trzy srebrne medale ME, a także złoto Mistrzostw Świata (1985) i siedem srebrnych! Każdy inny wynik niż zwycięstwo Belgii w każdym meczu przed półfinałami, w tym także z Polską, byłby historyczną niespodzianką. Dla obu zespołów to pierwsze oficjalne spotkanie które będzie rozgrywane mocno zmienioną piłką do korfballu Mikasa K5-IKF.

Nasza Reprezentacja miała bardzo dobry początek (prowadziliśmy 1:0 i 2:1), szkoda nie wykorzystanego karnego. Dobrze ułożona gra naszego zespołu w pierwszej połowie ograniczyła się do pierwszych 15 minut. Później Belgowie zdominowali grę. Minucie, kiedy zaczęli grać bardzo agresywnie. Już wynik po pierwszej połowie 3:16 wskazywał na pewne zwycięstwo w tym meczu vice mistrzów świata. Trener Czyżak dał szanse jeszcze paru zawodnikom, ale mecz zakończył się wynikiem 10:38.


Skład zespołu: Aleksandra KLEINROK (Dorota SZKALSKA), Andrzej PLANDOWSKI, Anna KOPEĆ (Małgorzata ROSIŃSKA), Chantal CALJOUW - Karolina JÓZEFACIUK, Krzysztof RUBINKOWSKI, Maciej ŻAK (Thomas VERBOVEN), Marcin LUBAŃSKI (Sebastian GUZINA)

Źródło: Polska Federacja Korfballu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~żal 26-10-2010 11:05
Jak zwykle porażka ... żal tego korfaball'a !
| Zgłoś do usunięcia
~spacz 23-10-2010 21:20
Brawo dziewczyny z Koła! Najmłodsze w reprezentacji, a dają radę, pięknie.
| Zgłoś do usunięcia
~kamil 23-10-2010 14:16
Promocja Marki KOLO naprawdę znakomita. Pozdrowienia z ... Paradyża.
| Zgłoś do usunięcia