R E K L A M A
ren
R E K L A M A
gmina osiek
Wiadomości Miasto Koło

Catering czy kuchnie? Wraca temat żywności w szkołach

19-12-2018 09:38 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,292 | Komentarzy: 18
Temat cateringu w szkołach podstawowych od samego początku budzi nieprzerwanie od samego początku wdrożenia. Priorytet poprzedniego burmistrza był jeden - obniżenie kosztów funkcjonowania kuchni w szkołach. Dziś wraca temat na sesji miejskiej. Czy kucharki wrócą na kolskie stołówki? Urząd Miejski w Kole ogłosił przetarg na catering do końca roku szkolnego.
Catering czy kuchnie? Wraca temat żywności w szkołach
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kole podniesiono temat cateringu w szkołach w kontekście sytuacji, kiedy zgłasza się głodne dziecko do nauczyciela, czy dyrektora -  w jaki sposób otrzyma jedzenie w przypadku cateringu a co za tym idzie uchwalenia programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019 - 2023. Dyskusja potoczyła się w kierunku powrotu do korzystania ze szkolnych kuchni. 

Taki pomysł podniósł m.in. radny Andrzej Cesarz, który zasygnalizował fakt konieczności remontu kuchni, jednak wspomniał, że można byłoby to realizować systematycznie.

Znaleźli się radni, którzy bronili dostawców żywności co do jakości żywności i spełnionych wszelkich warunków i norm, jakie ustawodawca przewiduje w tym temacie. Miasto Koło będzie się starać o dofinansowania zewnętrzne na dostosowanie kuchni szkolnych do aktualnych wymogów a co w konsekwencji ma doprowadzić do powrotu zapachu żywności gotowanej na miejscu dla uczniów szkół podstawowych.

Catering wprowadził Burmistrz Stanisław Maciaszek od września 2016 roku. Od samego początku pojawienia się wtedy żywności przywożonej do szkoły, najgłośniej swoje zdanie przeciwne przedstawiała radna Teresa Brzoska, która wręcz "walczyła" na wielu sesjach i komisjach likwidację cateringu.

Burmistrz Krzysztof Witkowski planuje od nowego roku szkolnego rozpocząć proces przywracania kuchni do szkół, bez zważania na oszczędności.

Materiał naszej telewizji

 Uroczystości 3-cio Majowe w Kole 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (18) Pokaż komentarze
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu