R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło

Za parking w Kole zapłacisz niebawem przez aplikację

30-01-2019 16:42 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl / UM Koło | Wyświetleń artykułu: 6,589 | Komentarzy: 1
Coś co w wielu dużych miastach od lat jest już standardem - do naszego miasta w tym roku powinno zawitać. Chodzi o możliwość realizacji płatności za parking za pośrednictwem urządzeń mobilnych.
Za parking w Kole zapłacisz niebawem przez aplikację
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Jak czytamy w informacji Urzędu Miejskiego:

Już wkrótce łatwo i szybko będzie można zapłacić za postój samochodu w strefie płatnego parkowania na terenie Koła. Staraniem burmistrza miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, mieszkańcy i nasi goście korzystający z miejsc postojowych objętych strefą płatnego parkowania będą mieli do wyboru tradycyjny sposób uiszczania opłat (parkomat) lub mobilny, za pomocą telefonu komórkowego.

Jak wspomnieliśmy - w dużych miastach takie rozwiązania istnieją od wielu lat i są chętnie wybieraną opcją uiszczania opłat za parkowanie, dlaczego? Oto znalezione na stronie szczecińskiej strefy parkowania zalety systemu:

Korzyści z opłat za pośrednictwem usług mobilnych:

  • kierowca płaci za realny czas parkowania z dokładnością co do minuty:
  • kierowca nie musi przewidywać czasu postoju;
  • nie musi szukać parkomatu;
  • nie potrzebuje drobnych, aby zapłacić za parkowanie;
  • w każdej chwili za pomocą telefonu może sprawdzić, ile czasu jego pojazd stoi zaparkowany.

Dzisiaj Rada Miejska w Kole wpisała do Wieloletniej Prognozy Finansowej nowe zadanie – pn. „Płatności mobilne za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania za pomocą telefonu komórkowego” na lata 2019 – 2021. W lutym kolskim radnym przedłożony zostanie projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Strefy Płatnego Parkowania. Znowelizowana uchwała Rady Miejskiej umożliwi wprowadzenie opłat za postój w SPP przez telefon komórkowy. Prawdopodobnie już od 1 marca br. będzie można w ten nowoczesny i bardzo wygodny sposób dokonać opłat za postój. Korzystając z osobistego telefonu (po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji wskazanego operatora) kierowca zapłaci za realny czas parkowania z dokładnością co do minuty, nie będzie szukał parkomatu ani drobnych pieniędzy, nie będzie musiał przewidywać czasu postoju, w każdej chwili sprawdzi, jak długo już korzysta z miejsca. Zalet będzie więcej, poinformujemy o nich w chwili realizowania zadania. Na razie to plany, które, w nadziei kolskiego włodarza, znajdą akceptację radnych i przychylność mieszkańców. – Nowa forma płatności z pewnością wielu mieszkańcom ułatwi życie, zaoszczędzi czas, usprawni załatwianie swoich spraw – podsumował projekt włodarz.

Materiał naszej telewizji

 Nocny bieg o Puchar Andre w cyklu Grand Prix Koła 2019 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
pizzeria fabrico

R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
25 Sierp.
11:00

Kościelec
Dożynki Gminne w Kościelcu
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu