R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Spotkanie z Władysławem Zieleśkiewiczem w PiMBP w Kole

11-02-2019 13:23 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,514 | Komentarzy: 0

W pierwszy piątek lutego br., w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, odbyło się spotkanie promujące książkę Władysława Zieleśkiewicza "100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018".
Foto:PiMBP w Kole | Władysław Zieleśkiewicz w PiMBP w Kole
R E K L A M A

Zanim powiemy kilka słów o samej publikacji, przybliżymy Państwu postać autora.

Władysław Zieleśkiewicz (ur. 9 lutego 1951 r. w Grzegorzewie) jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1975). Przez wiele lat związany był ze spółdzielczością, przez dekadę z bankowością, później jako pracownik samorządowy ze Starostwem w Kole (od niedawna na emeryturze). Był wieloletnim działaczem społecznym i animatorem kultury.

Jest autorem publikacji: "Gwiazdy zimowych aren" (1992), "Encyklopedia sportów zimowych" (2002), "Historia polskiego hokeja na lodzie" (2006) "90..." i "95 lat polskiej piłki ręcznej" (2008, 2013) oraz "Polska siatkówka w liczbach" (2010). Od roku 2010 współpracuje z miesięcznikiem "Handball Polska", jest autorem ponad 80 artykułów w cyklu "Na kartach historii" oraz kilku opracowań o charakterze lokalnym, w tym "Kroniki 70 - lecia LZS i KS Orzeł Grzegorzew" (2018).

Opracowanie "100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018" jest zbiorem informacji o jej początkach i rozwoju. Przedstawia historię zmagań o mistrzostwo kraju w drużynach siedmio- jedenastoosobowych oraz w odmianie plażowej i popularnej kiedyś hazenie. Ważne miejsce zajmują osiągnięcia Polski na arenie międzynarodowej, zarówno te znaczone medalami dużych jak i mniejszych rangą imprez. Integralną częścią publikacji są informacje o najważniejszych wydarzeniach z działalności ZPRP. W stosunku do wydania wcześniejszego wiele wątków zostało wzbogaconych bądź rozwiniętych, pojawiły się też nowe nazwiska oraz treści opisujące mniej znane fakty. Najwięcej zmian, uzupełnień i aktualizacji dotyczy udziału naszych drużyn narodowych w Igrzyskach Olimpijskich, Ministrostwach Świata i Europy oraz meczów międzypaństwowych reprezentacji kobiet i mężczyzn.

Książnica kolska dzięki Władysławowi Zieleśkiewiczowi, który kronikarską pasję sportową odkrył już jako 12 - latek, wzbogaciła dotychczas posiadane w zbiorach publikacje autora o numery "Handball Polska" oraz "Kronikę 70-lecia Ludowego Zespołu Sportowego i KS Orzeł Grzegorzew".

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA