sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Kamień węgielny wmurowany

Kamień węgielny wmurowany

27-10-2010 10:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,667 | Komentarzy: 3
Kamień węgielny wmurowany
Foto:
zacisze
W dniu wczorajszym tj. 26 października br. na placu budowy przy ulicy Kolejowej w Kole obyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę krytej pływalni dla miasta Koła.
Wśród władz miasta Koła i powiatu kolskiego na uroczystości nie zabrakło również mieszkańców i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele różnych jednostek oraz największych zakładów z terenu miasta Koła. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili prezesi firmy SANITEC Koło Sp. z o.o., Saint Gobain Abrasives, Wood-Mizer Industries oraz przedstawiciel firmy Wipasz.

Wszyscy chętni, którzy w ten dzień zgromadzili się na uroczystości mogli złożyć swój podpis pod aktem erekcyjnym, który zamknięty w tubie wmurowany został w ściany krytej pływalni. Jako pierwszy za kielnię chwycił Burmistrz Miasta Koła Mieczysław Drożdżewski, a po nim Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Cesarz. Następnie każdy, kto chciał mógł złapać za kielnię i uroczyście przyczynić się do wmurowania aktu pod budowę basenu.

Oprócz aktu erekcyjnego przygotowano również skrzynię, do której złożono min. flagę Polski, UE oraz miasta Koła, projekt krytej pływalni, statuty Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 2, mini wyroby trzech największych zakładów produkcyjnych z Koła. W pojemniku znalazło się również 10 egzemplarzy lokalnej gazety „Przegląd Kolski”, w których opisywano temat budowy basenu w Kole. Po zapełnieniu pojemnika został on zamknięty dwiema kłódkami i zamurowany w fundamentach powstającego basenu.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Marek 27-10-2010 20:34
:-)
| Zgłoś do usunięcia
~Niezadowolony z pracy Burmistrza 27-10-2010 20:33
Owszem, inwestycje teraz widać bo zbliżają się WYBORY. Pan Burmistrz musi trochę namieszać żeby się pokazać - jednym słowem dobrze że się kończy już ta kadencja bo to był wielki niewypał.
| Zgłoś do usunięcia
~obserwator 27-10-2010 13:40
W takim tempie to Wy Panowie szybko nie zbudujecie tego basenu-kielnia to musi chodzić w rączce:)Poważnie rzecz ujmując dobrze, że wreszcie doczekamy się tej plywalni.mam nadzieję,że ceny będą przystępne, a tory nie porezerwowane dla vip-ów.W mieście widać gołym okiem szereg inwestycji-to dobrze, bo w ostatnich latach Koło umierało.
| Zgłoś do usunięcia