R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Rekordowa liczba uczestników Biegu Tropem Wilczym

03-03-2019 21:39 | Źródło: Starostwo Kolskie | Wyświetleń artykułu: 7,701 | Komentarzy: 1

Dzisiaj, tj. 03 marca o godz. 12.00, na Stadionie Miejskim MOSiR w Kole odbył się Bieg Tropem Wilczym, w którym uczestniczyła rekordowa liczba 186 zawodników. W Kole impreza ta gościła już po raz trzeci. W ramach wydarzenia odbył się tradycyjny, wspólny dla wszystkich miast, bieg na dystansie 1963 metrów. Liczba ta stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników bieg na dystansie 5 km.
R E K L A M A

Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia anty­komunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP, jak również upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz zdrowego stylu życia. Dyplomy oraz nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński, Prezes Stowarzyszenia Kolscy Patrioci Sławomir Grabowicz oraz Dyrektor MOSiR w Kole Jarosław Kawka.

W kategorii kobiet, najlepsza na dystansie 1963 m okazała się Michalina Walczak-Pecyna. Tuż za nią przybiegła Dominika Walczak, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Nowacka. W kategorii mężczyzn na tym dystansie pierwsze miejsce zajął Dominik Torzewski, drugie miejsce przypadło Konradowi Niteckiemu, trzecie zaś Jakubowi Olczakowi.

Na dystansie 5 km pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Justyna Wałowska, drugie Daria Wieczorek, a trzecie Monika Wojciechowska. W grupie mężczyzn zdecydowanym liderem okazał się Krzysztof Sawicki, który okazał się szybszy od Dominika Urbaniaka i Jacka Rusina.

Organizatorzy biegu wyróżnili także Izabelę Kowalewską, Michała Grabowicza oraz Przemysława Bukowickiego, za pomysłowość w przygotowaniu strojów nawiązujących do idei dzisiejszego biegu. Dyplom odebrał również najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu: 3,5-letni Rafał Kujawski oraz Pan Wojciech Raczak.

W zabezpieczeniu trasy biegu pomogli druhowie z OSP Koło nad Wartą.

Wyniki Biegu Tropem Wilczym znajdziecie Państwo w poniższym linku:
https://time4run.com.pl/imprezy/tropem-wilczym-kolo/

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę