R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło

Lech Dyblik gościem rekolekcji trzeźwości

15-03-2019 17:28 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 5,423 | Komentarzy: 1
Świadectwo nawrócenia z alkoholizmu i braku miłości do najbliższych złożył w kolskiej farze Lech Dyblik, znany aktor telewizyjny i teatralny. Swoim wystąpieniem artysta ubogacił 3-dniowe Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe, jakie w dniach 14-16 marca br. odbywają się w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Parafia zaprasza do udziału w rekolekcjach jeszcze dziś i jutro.
Lech Dyblik gościem rekolekcji trzeźwości
Foto:UM Koło
R E K L A M A
hydra

Wczoraj, po wieczornej Mszy św. była możliwość spotkania znanego i cenionego aktora telewizyjnego i teatralnego Lecha Dyblika. To związany z Łodzią polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz. Absolwent PWST w Krakowie. W latach 1981-1987 był zatrudniony w Teatrze Narodowym w Warszawie. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki kreacjom w takich filmach jak: "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek", "Zemsta" i "Wesele", czy też w serialach "Boża podszewka", "Sukces", "Wiedźmin", "Świat według Kiepskich". Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. "Bandycka dusza", zaś w 2012 "Dwa brzegi".

Teraz jeszcze większą sympatię wśród kolskich fanów zdobył artysta swą szczerością. Dał świadectwo trzeźwego życia. Opowiadał, jak życie po wyjściu z nałogu nie dało oczekiwanej radości, gdyż tę musiał sam poszukać, i szczęśliwie znalazł ją, w kościele. Pomogła mu spowiedź, której doświadczył przypadkiem, całkowicie nieświadom, że rozmawia z byłym spowiednikiem Jana Pawła II. Przesłanie było piękne i optymistyczne. Po zmiennych kolejach, dziś znalazł swoje miejsce na świecie i czuje się życiowo zrealizowany.

Uczestnicy Mszy św. po jej zakończeniu, w auli parafialnej odbyli mitingi, z udziałem aktora. Były one przeznaczone nie tylko dla osób z problemem, ale i dla wszystkich chcących zorientować się w temacie uzależnienia, współuzależnienia i profilaktyki alkoholowej. Do dyspozycji uczestników pozostawał też psycholog. Zainteresowani mogli porozmawiać z fachowcami o rozpoczęciu terapii.

Dziś i jutro ciąg dalszy rekolekcji. Proboszcz parafii serdecznie zaprasza do licznego udziału.

Słowa kluczowe:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Czer.
10:00

MDK w Kole + wycieczki
MDK w Kole prowadzi zapisy na półkolonie
24 Czer.
11:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Wakacje w PiMBP w Kole