R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Las niebieskich rąk dla autyzmu w SP5

03-04-2019 21:53 | Źródło: SP5 | Wyświetleń artykułu: 3,603 | Komentarzy: 0

Co roku, 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu.
Foto:SP5
R E K L A M A

W SP 5 w Kole, jak co roku, większość uczniów i nauczycieli, na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, ubrało niebieskie elementy garderoby. Na lekcjach wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki, a 2 kwietnia wzięliśmy udział w happeningach:  

klasy I-V „Morze niebieskich kwiatów”,

klasy VI-VIII oraz III gimnazjum „Las niebieskich rąk”,

oddział przedszkolny „Małe niebieskie rączki”.

W ten sposób, wychodząc ze szkolnych ławek, wyraziliśmy solidarność z osobami z autyzmem. Chcieliśmy, aby poczuły się wyjątkowo, wiedząc, że niebieskie akcenty są specjalnie dla nich. Szkoła wzięła również udział w Niebieskim Przemarszu, który odbył się w Kole 1 kwietnia. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Autyzm i My.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę