R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wydarzenia

Świąteczne ozdoby na wielkanocnym jarmarku

10-04-2019 08:07 | Źródło: MDK Koło | Wyświetleń artykułu: 7,590 | Komentarzy: 1

W niedzielę, 07. kwietnia, do Miejskiego Domu Kultury w Kole zjechali lokalni twórcy, którzy po raz czternasty wzięli udział w wielkanocnym spotkaniu pn. "Folklorem Malowane". Kiermasz okraszony został koncertem wypełnionym piosenką ludową.

Foto:MDK Koło
R E K L A M A

„Folklorem Malowane”, to znane, cykliczne wydarzenie, skupiające w kolskiej instytucji kultury twórców i ludzi z pasją. Jak co roku zorganizowane zostało w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Wystawcy zaprezentowali na swoich stoiskach wiele przedmiotów wykonanych ręcznie. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w przepiękne świąteczne ozdoby. Nie sposób wymienić wszystkich, ale na stołach wystawowych, swoim magicznym urokiem kusiły nabywców palmy, koszyczki, kolorowe kwiaty, stroiki wielkanocne, jajka zdobione różnymi technikami, wydziergane na szydełku serwetki, króliki, zające, baranki, kurki, kurczaki, a także ręcznie wyszywane obrazy i wypełnione świątecznymi motywami talerze, patery czy serca.  Nie zabrakło też stoiska z produktami spożywczymi.

Tradycyjnie kiermaszowi towarzyszył koncert, który zgromadził na sali widowiskowej wielu miłośników piosenek ludowych. Na scenie, w barwnych strojach, swój repertuar, prezentowały zespoły: Osieczanki, Dobrowianki, Grzegorzewianki i Kiełczewianki. Pieśniarze skutecznie zachęcali widzów do śpiewu. Wspólnie z Osieczankami, dla uczczenia pamięci o Janie Pawle II, została odśpiewana na stojąco „Barka”, ulubiona pieśń naszego Papieża.

Tych, którzy nie dotarli w tym roku do kolskiego MDK-u, organizatorzy już dzisiaj zapraszają na przyszłoroczną jubileuszową, piętnastą edycję kolskiego jarmarku świątecznego „Folklorem Malowane”.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze