× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Lekki deszcz 2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wystawa fotograficzna „Bieszczadzcy Mocarze" w PiMBP w Kole

Autor: PiMBP w Kole 14 Maj 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Wystawa fotograficzna „Bieszczadzcy Mocarze
© PiMBP w Kole
(0) | Czytano:
3,138 razy | przeczytasz w ok. 3 min.
Wernisaż wystawy „Bieszczadzcy Mocarze”.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole otwarto wystawę fotograficzną Mateusza Matysiaka „Bieszczadzcy Mocarze”. Wernisaż odbył się 13 maja 2019 r.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,138 razy
Udostępnij

Za kuratorem wystawy - Szymonem Czerwińskim:

"Mateusz Matysiak - ur. 1972 r., w Przygodzicach, w dolinie Baryczy. Fotograf, przyrodnik i ptasiarz. Z zawodu leśnik i biolog. Absolwent poznańskich uczelni: Akademii Rolniczej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tradycjonalista, uparty miłośnik tego, co zdrowe i autentyczne. Sentymentalny smakosz natury. Niestrudzony promotor piękna przyrody i ptaków. Na co dzień pracuje jako fotograf przyrody kierujący agencją fotografii ptaków, ale przede wszystkim jako inżynier ochrony środowiska dowodzący grupą konsultingową EkoSerwis, która kompleksowo zajmuje się szeroką problematyką  ochrony środowiska w Polsce.

Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz kilku organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Jest założycielem serwisu "Ptasia Poczta Pantoflowa PPP 602620920", który wprowadził w kręgach ptasiarzy i ornitologów błyskawiczną wymianę informacji o obserwacjach rzadkich ptaków w Polsce. Od 8 lat organizuje ogólnopolskie spotkania obserwatorów i fotografów ptaków i przyrody pod nazwą "PPPikników", które odbywają się w najciekawszych ostojach przyrody w Polsce. W roku 2008 stworzył internetowy serwis BridWatching. PL - obecnie najpoczytniejszy w Polsce medium ptasiarskie z największą galerią zdjęć ptaków.

Autor licznych publikacji  zdjęć w  polskich i zagranicznych książkach, czasopismach, folderach i kalendarzach. Największe dotychczasowe autorskie działo, które współtworzył to "Ilustrowana encyklopedia ptaków Polski" (2010, 20111). Aktualnie uczestnicząc w projekcie Life+ "Bagna są dobre!" pracuje nad dużym albumem o wyjątkowej przyrodzie polskich bagien.  Również autor i współautor wystaw fotograficznych (m.in. wystawa "Najpiękniejsze ptaki Pomorza", która jest w wędrownej ekspozycji od kilku lat) oraz wykładów i warsztatów dotyczących fotografii ptaków.

Juror konkursów fotografii przyrodniczej oraz ich laureat jako uczestnik. w 2011 roku otrzymał tytuł Fotografia Roku ZPFP. W  roku 2012 zdobył m.in. Grand Prix konkursu im. Włodzimierza Puchalskiego, Grand Prix konkursu "Ptaki Narodowe" oraz 1. miejsce w konkursie "Foto-Eko".

Jest niezwykle dumny, iż przyrodą i fotografią zaraził syna Mateusza Lecha, brata Jarosława oraz żonę Agatę Katafiasz-Matysiak."

Wystawa, którą można oglądać - w Czytelni PiMBP w Kole - do 14 czerwca przedstawia  prawdziwych władców dzikich, leśnych Bieszczadów. Zwierzęta największe, najsilniejsze i najbardziej waleczne. Zarówno drapieżniki czyhające na swoje ofiary, jak też duże zwierzęta roślinożerne, które  wielkością i siłą potrafią  skutecznie przeciwstawiać się i opierać  łowcom. Zwierzęta poruszające się jawnie lub skrycie, ale zawsze niezwykle dyskretnie pośród lasów, połonin i gór. Fotografie o Bieszczadzkich Mocarzach są efektem  bezgranicznej fascynacji przyrodą Bieszczadów i stanowią wynik nieskończonej pracy zdeterminowanego fotografa-łowcy, który na podpatrywaniu i uwiecznianiu życia wyjątkowych bohaterów spędza w górach i lasach długie dni, tygodnie, miesiące i lata.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
10 godziny temu 3,046 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
10 godziny temu 10,132

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
10 godziny temu 3,363 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,239

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,099 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,551

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz