R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Dwa busy będą służyć osobom niepełnosprawnym

17-05-2019 21:55 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,499 | Komentarzy: 2

Godność - o to walczą każdego dnia osoby niepełnosprawne wraz z ich rodzinami, opiekunami i pedagogami. Pozornie to tak nie wiele, jednak nadal pozostają widoczne braki w akceptacji wśród lokalnego społeczeństwa.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Dzisiejszy dzień to ważna data dla środowiska osób niepełnosprawnych, to właśnie dziś odbył się 20 Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne obchody różniły się od poprzednich - zrezygnowano z przemarszu ulicami miasta a uroczystość przeniesiono do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole.

Przy okazji tego wydarzenia wręczono kluczyki do nowych busów, które będą transportowały wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Kole oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole.

W tym roku jest okrągła, 20 rocznica Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną,która została proklamowana przez nasze stowarzyszenie wówczas pod inną nazwą i corocznie obchodzona. [..]  Chcemy zaprezentować się scenicznie i pokazać nasze możliwości i również mówić o tym, że nadal jest to święto ważne i dużo należy zrobić żebyśmy tą godność mieli. Nie jest do końca tak świetnie jest dużo, jeśli chodzi o środowisko legislacyjne do załatwienia dla osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Zdarzają się jeszcze sytuacje kiedy jesteśmy wytykani palcami, kiedy nasi terapeuci wychodzą z dziećmi i jakieś uwagi jeszcze słyszą. Najgorsze jest to, że dzieci podchodzą do tego naturalnie natomiast starsze pokolenie musi się bardzo przełamywać, żeby żeby te osoby przyjmować wśród nas godnie.

Iwona Peda-Zioła, dyrektor OREW Koło

Takie dni, takie wydarzenia to doskonała okazja, aby mówić o tym jak wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie osób niepełnosprawnych. Takie osoby nie są pozostawione same sobie, czego oznaką były deklaracje dzisiejszych gości: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego w Kole i innych.

Na uroczystości pojawili się m.in. samorządowcy: Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z reprezentacją radnych powiatowych, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski z radnymi, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją wideo.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA