R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Zadymienie w SP1. Dyrekcja odwołała zajęcia lekcyjne

29-05-2019 12:28 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,702 | Komentarzy: 3

Sygnały straży w centrum miasta, a tym bardziej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole zaniepokoiły mieszkańców, ale i rodziców uczniów placówki. Na miejsce zdarzenia przybyło kilka jednostek straży pożarnej.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Zadymienie w jednej z łazienek szkolnych zaalarmowało pracowników szkoły, którzy wezwali na pomoc strażaków. Przeprowadzono natychmiast ewakuację uczniów i pracowników z budynku a dyrektor ogłosił odwołanie dalszych zajęć lekcyjnych. Okazało się, że w jednej z lamp znajdujących się w pomieszczeniu sanitarnym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. To właśnie uszkodzona lampa generowała zadymienie w pomieszczeniu.

Strażacy po dojechaniu na miejsce odłączyli energię elektryczną oraz przystąpili do przewietrzenia pomieszczenia, następnie sprawdzili miernikiem czy w powietrzy nie znajduje się tlenek węgla. Na koniec użyto kamery termowizyjnej do konktroli temperatury urządzeń.

Z uwagi na zaparkowane na ulicy Szkolnej wozy strażackie w pewnym momencie powstał korek na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole pomogli w rozwiązaniu zatłoczonego skrzyżowania kierując ruchem.

Do końca dnia zajęcia zostały odwołane a dzieci odebrali rodzice.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze