× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Średnie opady śniegu 1.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Sprzęt do domowej siłowni – o czym warto pamiętać?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 04 Czerwiec 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Sprzęt do domowej siłowni – o czym warto pamiętać?
© archiwum e-kolo
(0) | Czytano:
2,593 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Aktywne trenowanie staje się coraz bardziej popularne. Na zajęcia w klubach fitness i siłowniach zapisują się osoby w każdym wieku. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że wiele z nich tworzy miejsca treningowe w domowym zaciszu. Okazuje się, że wyposażenie siłowni w domu nie jest problemem. Profesjonalny sprzęt sportowy można zamówić w Internecie, dosłownie jednym kliknięciem. Aranżując własną siłownie warto pamiętać o kilku elementach, które pozwolą na wykonywanie efektywnych treningów.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,593 razy
Udostępnij

Maszyny cardio

Jeśli chcemy, by domowy trening był efektywny, powinniśmy zaopatrzyć się w maszynę cardio. Ćwiczenia tlenowe pozwalają doskonale rozruszać ciało i spalić tkankę tłuszczową. Najpopularniejszymi aktywnościami cardio są bieganie, pływanie i jazda na rowerze, dlatego w domowej siłowni świetnie sprawdzi się bieżnia, rowerek albo orbitrek. Odpowiednio zaplanowany trening cardio jest doskonałą metodą na pozbycie się zbędnych kilogramów. Najefektywniej jest wykonywać ćwiczenia interwałowe.

Akcesoria do treningu siłowego

Drugim rodzajem treningu jest aktywność beztlenowa, gdzie ćwiczenia są wykonywane w seriach. Na początku swojej przygody z siłownią można z powodzeniem wykonywać treningi z własnym ciałem – przysiady, pompki. Nie da się jednak ukryć, że w treningu siłowym bardzo pomocne są różnego rodzaju akcesoria. Przyrządy do ćwiczeń wcale nie muszą być bardzo kosztowne. Idealnym sprzętem do domowej siłowni są np. ławeczka, hantle, drążek, sztanga i kettle. Takie wyposażenie pozwala wykonać naprawdę efektywny trening całego ciała. Wybierają sprzęt należy zwrócić uwagę na jego jakość. Ma to znaczenie przy wykonywaniu ćwiczeń. Akcesoria muszą być solidne i wytrzymałe, a ich powłoka powinna być gładka. Niezbędne przyrządy treningowe dostępne są na: specialfitness.pl. Przedsiębiorstwo oferuje wyposażenie do profesjonalnych siłowni, więc wybierając te akcesoria, mamy gwarancję najwyższej jakości sprzętu.

Miejsce na rozgrzewkę i rozciąganie po treningu

W domowej siłowni powinno znaleźć się również miejsce na rozgrzewkę i rozciąganie po treningu. Najlepszym rozwiązaniem będą maty przenośne, na których można się położyć i wykonać stretching. Rozciąganie jest bardzo ważnym elementem treningu, dlatego nie można go pomijać. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że spięte po treningu mięśnie negatywnie wpływają na nasze późniejsze funkcjonowanie i samopoczucie. Kilkuminutowy stretching jest okazją do rozluźnienia wszystkich partii mięśni i odpoczynku po intensywnym wysiłku.

Aranżując domową siłownię należy pamiętać, że wiele akcesoriów jest wielofunkcyjnych. Przykładowo, na ławeczce do ćwiczeń można wykonać kilka bardzo dobrych ćwiczeń z hantlami lub sztangą. Warto wybierać sprzęt, który można modyfikować i wykorzystywać w różnych ćwiczeniach. Należy pamiętać, by odpowiednio rozplanować przestrzeń. Wykonywanie poszczególnych aktywności ma być komfortowe.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
9 godziny temu 2,995 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
9 godziny temu 10,019

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
9 godziny temu 3,326 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,209

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,089 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,523

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz