R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło

Huśtawka ogrodowa – oryginalny dodatek do ogrodu

05-06-2019 13:26 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,218 | Komentarzy: 0
Aranżując ogród nie można zapomnieć o takich elementach jak meble czy oświetlenie, które są niezbędnym wyposażeniem takiej przestrzeni. Warto jednak pomyśleć również o niezwykle oryginalnym i komfortowym dodatku jakim jest huśtawka. Przed zakupem takiego sprzętu trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę, by akcesorium dobrze komponowało się z pozostałymi elementami ogrodu.
Huśtawka ogrodowa – oryginalny dodatek do ogrodu
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Gabaryty huśtawki i jej maksymalne obciążenie

Pierwszym elementem, który trzeba sprawdzić są wymiary całej konstrukcji. Huśtawę należy dopasować do dostępnego metrażu z uwzględnieniem potrzebnego miejsca do bujania. Sprzęt powinien być rozłożony w takim miejscu, by nie zagrażał osobom chodzącym po ogrodzie i nie przeszkadzał w odpoczynku. Poza tym, niezwykle ważne jest zapoznanie z maksymalnym obciążeniem produktu. Modele dziecięce najczęściej przystosowane są dla osób do 70kg. W zależności od wielkości, huśtawki dwu – trzyosobowe posiadają obciążenie do 250-300kg. Cała konstrukcja musi być mocna i stabilna, by korzystanie z niej było komfortowe i przede wszystkim bezpieczne.

Materiał użyty do produkcji huśtawki

Sprzęt może być wyprodukowany z różnych materiałów. na rynku dostępne są huśtawki z drewna, plastiku, metalu. Produkty drewniane są bardzo estetyczne i świetnie współgrają z ogrodową roślinnością, ale w wielu przypadkach wymagają dodatkowej impregnacji. Huśtawki plastikowe są mniej trwałe, ale łatwe w utrzymaniu i odporne na zabrudzenia. Sprzęt metalowy jest stabilny i również bardzo estetyczny. Wiele modeli np. takich dostępnych na: https://cloveris.pl/, wyposażonych jest w poduszki, jaśki i materac, dzięki czemu korzystanie z huśtawki jest naprawdę komfortowe. Poza tym, wysokiej jakości sprzęt posiada zadaszenie i pokrowiec ochronny, który doskonale sprawdza się w czasie złej pogody.

Wyposażenie huśtawki

Przed zakupem warto sprawdzić czy siedziska są właściwie wyprofilowane i wygodne. Poza tym, najlepiej jeśli daszek w osprzęcie jest regulowany. Na rynku dostępne są również modele z rozkładanym oparciem, które pozwala zamienić huśtawkę w bujane łoże. Niezwykle przydatnym elementem jest moskitiera, która odstrasza owady zakłócające wypoczynek.

Huśtawkę ogrodową można postawić w każdym miejscu w ogrodzie. Najlepiej jednak umieścić ją w przytulnej przestrzeni nieopodal stolika kawowego i lampy. W takich warunkach będzie można się spokojnie zrelaksować, wypić kawę i poczytać ulubioną książkę. Przestrzeń z huśtawką warto wyposażyć w dobre oświetlenie, dzięki któremu będzie można na niej spędzać długie wieczory. Produkt jest doskonałą alternatywą dla zwykłych krzeseł, albo kanapy. Dodatkowo, wiele modeli dostępnych na rynku posiada jedną parę kółek, która ułatwia ich przestawianie. Taki sprzęt jest świetnym uzupełnieniem aranżacji ogrodu i sprawia, że staje się on bardziej interesujący i oryginalny. 

Materiał naszej telewizji

 Dożynki Powiatowe i Gminy Dąbie 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze