R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wykopaliska na zamku? Rozpoczną rewitalizację ruin

17-06-2019 11:00 | Źródło: e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,493 | Komentarzy: 4

Na przełomie lipca i sierpnia br. na ruinach naszego zamku ruszają badania archeologiczne finansowane przez Panią Wojewódzką Konserwator Zabytków z Poznania.
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Pracami kierowali będą znawcy architektury średniowiecza: Artur Różański i badacz naszej warowni i specjalista od średniowiecznej architektury obronnej, Tomasz Olszacki, a uczestnikami badań będą studenci UAM w Poznaniu.

Do tej pory wiele mówiło się o rewitalizacji ruin naszego zamku, badania archeologiczne będą pierwszym tego etapem. Zgodnie z wymogami konserwatorskimi badania muszą być przeprowadzone, pomimo że prowadzono je już kilkadziesiąt lat wcześniej. Przede wszystkim badaniami nie objęto wtedy całego terenu warowni, a poza tym od tamtego czasu metody badawcze archeologii uległy unowocześnieniu.

Po badaniach sporządzimy dokumentację konserwatorską, która będzie niezbędna do starania się o środki zewnętrzne na rewitalizację ruin naszego zamku. Planujemy tam budowę tarasu widokowego i zagospodarowanie ruin i otoczenia zamku tak, aby miejsce to stało się przyjazne dla relaksu i wypoczynku

– powiedział Krzysztof Witkowski, Burmistrz Miasta Koła.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA