R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło

Kupujesz smartfona? Przeczytaj!

28-06-2019 17:56 | Źródło: Re | Wyświetleń artykułu: 4,542 | Komentarzy: 0
W dzisiejszych czasach wybór jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego, nie jest niczym prostym, szczególnie jeśli chodzi o te najnowocześniejsze technologie. Tak też jest w przypadku smartfonów. Dlatego też warto poznać wymagania, jakimi należy się kierować przy wyborze takiego urządzenia.
Kupujesz smartfona? Przeczytaj!
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Jak wybrać idealny smartfon?

Przede wszystkim nie warto z tym wyborem się spieszyć. Koniecznie trzeba śledzić media, w których znajduje się mnóstwo informacji o nowinkach technologicznych, np czy może za jakiś czas na rynek nie wejdzie jakiś nowy, ciekawy model telefonu. Czasem lepiej jest poczekać kilka tygodni i mieć nowszy, ulepszony telefon, w którym zostały naprawione błędy poprzedniego modelu, niż mieć starszą wersję, która dodatkowo ekstremalnie szybko straci na wartości.

Prócz mediów, warto również zaglądać do sklepów z takimi urządzeniami. Przykładowo, bardzo ciekawą ofertę można znaleźć w m.in. w tym sklepie https://bestcena.pl/telefony. Obserwowanie sklepów internetowych to nie tylko szansa, aby zorientować się, że ukazał się nowy model telefonu, lecz także szansa trafienia na smartfon, którego cena jest bardzo okazyjna.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Będą to między innymi:

• Ekran – przede wszystkim chodzi tu o jego wielkość, rozdzielczość, a także jakość. Modele smartfonów były naprawdę różne, od małych, 4-calowych, aż po takie, które swoim rozmiarem bardziej przypominały tablet. Teraz jednak najpopularniejsze są smartfony między 5 a 7 cali. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to wybór jest naprawdę duży, i oczywiście im większa, tym lepiej. Teraz rozdzielczość HD nie budzi już wielkich emocji. W przypadku rodzaju ekranu można wybierać spośród ekranów Amoled, przez IPS LCD, aż po TFT LCD. Z czego Amoled zapewnia najlepszą jakość i nasycenie kolorów, a TFT to raczej budżetowe rozwiązanie.

• System operacyjny – tutaj tak naprawdę wszystko zależy od preferencji i przyzwyczajeń. Do wyboru mamy przede wszystkim Android, iOS i Windows i użytkownicy dzielą się na fanów poszczególnych systemów operacyjnych, z których każdy oferuje jakieś ciekawe rozwiązania.

• Procesor – tutaj po prostu warto wiedzieć, że im lepszy, lepszej jakości, przy czym też droższy, tym lepiej będzie działać telefon. Na tym rozwiązaniu nie warto oszczędzać, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów.

• Pamięć RAM – czynnik decydujący, przede wszystkim dla osób, którym zależy na tym, by ich smartfon działał płynnie, nie zacinał się i jednocześnie pozwalał pracować na kilku aplikacjach. Im więcej pamięci RAM, tym większa pewność, że telefon nie będzie się zacinać.

• Pamięć na dane – do wyboru mamy telefony ze standardową pojemnością pamięci, między 16 GB, przez 32, 64, aż po 128 GB. Warto jednak wiedzieć, że 16, czy też 32 GB, w dzisiejszych czasach mogą być już niewystarczające. Przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dużo pamięci zabierają aplikacje i ich aktualizacje.

Czy warto wiedzieć coś jeszcze?

Tak naprawdę powyższe wymagania powinny pomóc dobrze wybrać telefon. Cała reszta, taka jak na przykład aparat, czy też wodoszczelność, zależy już od indywidualnych preferencji użytkownika.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Plenerowa Galeria Rzeźby w Kościelcu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
25 Maj
00:00

http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=17065
Spotkania z Renatą Piątkowską w PiMBP w Kole
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin