R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

W jedną dobę zatrzymali dwa prawa jazdy

03-07-2019 22:42 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 9,273 | Komentarzy: 0

Kolscy policjanci podczas jednej dobry zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o minimum 50 km/h. Kontrole prowadzone były w Osieku Małym i Sokołowie.
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Od ponad czterech lat obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy. Każdy, kto przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące. Niestety przepisy te nie odstraszają brawurowych kierowców. Wczoraj, 2 lipca br. policjanci zatrzymali aż dwa prawa jazdy na terenie powiatu kolskiego.

Wczorajszym rekordzistą w przekroczeniu prędkości był 19-letni mieszkaniec gminy Sompolno, który został zatrzymany do kontroli w Osieku Małym. Kierujący pojazdem marki Citroen jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kolejnym zatrzymanym za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, był 25-latek zamieszkały na terenie gminy Turek. Kierujący Volkswagenem przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę, ponieważ w terenie zabudowanym pędził z szybkością 109km/h.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA