Słonecznie 4.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

W jedną dobę zatrzymali dwa prawa jazdy

W jedną dobę zatrzymali dwa prawa jazdy

Autor: KPP Koło 03 Lipiec 2019
W jedną dobę zatrzymali dwa prawa jazdy
© archiwum e-kolo
Komentarzy: 0 Czytano:
9,907 razy |

Kolscy policjanci podczas jednej dobry zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o minimum 50 km/h. Kontrole prowadzone były w Osieku Małym i Sokołowie.

R E K L A M A
0
Czytano:
9,907 razy
Udostępnij

Od ponad czterech lat obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy. Każdy, kto przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące. Niestety przepisy te nie odstraszają brawurowych kierowców. Wczoraj, 2 lipca br. policjanci zatrzymali aż dwa prawa jazdy na terenie powiatu kolskiego.

Wczorajszym rekordzistą w przekroczeniu prędkości był 19-letni mieszkaniec gminy Sompolno, który został zatrzymany do kontroli w Osieku Małym. Kierujący pojazdem marki Citroen jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kolejnym zatrzymanym za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, był 25-latek zamieszkały na terenie gminy Turek. Kierujący Volkswagenem przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę, ponieważ w terenie zabudowanym pędził z szybkością 109km/h.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A