Zasłużona porażka piłkarzy Olimpii

Autor: 11 Listopad 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
3,841 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W meczu 15. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej Olimpia Koło przegrała na własnym boisku 0-2 z Victorią Ostrzeszów. Od 39. minuty kolanie grali w osłabieniu, bo czerwoną kartką ukarany został Łukasz Sikorski.

0
3,841 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Pierwsza połowa należała do gości. Victoria stworzyła sobie kilka groźnych akcji, jednak nie zdołała zdobyć gola. Przez cały czas nie brakowało ostrych wejść na pograniczu faulu. W 10. minucie Robert Suliński wygrał pojedynek sam na sam z ostrzeszowskim napastnikiem. W 17. minucie goście strzelali z rzutu wolnego, jednak piłka poszybowała obok słupka. W 20. minucie jedyną ciekawą akcję przeprowadzili nasi piłkarze - Piotr Andrzejczak zakończył ją strzałem głową obok bramki. W 30. minucie groźnie wyglądającej kontuzji lewej nogi doznał zawodnik gości i został odwieziony karetką do kolskiego szpitala. W 39. minucie sędzia podjął decyzję o wykluczeniu z gry Łukasza Sikorskiego. Obrońca Olimpii dostał czerwoną kartkę za faul przed polem karnym. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę trener wprowadził na boisko dwóch nowych zawodników - Piotra Marańdę i Łukasza Kujawę. Niestety, na niewiele się to zdało, bo wciąż na boisku dominowali goście. W 47. minucie groźnie zaatakowała Victoria, a akcję zakończył Tomasz Mikusik, który wybił piłkę głową na róg. W 63. minucie silnym strzałem z 15 metrów popisał się Artur Skrobacz i goście objęli prowadzenie. W 68. minucie zaatakowali kolanie - po dośrodkowaniu od Kujawy, Marańda głową strzelił obok słupka. W 73. minucie napastnik gości uciekł kolskim obrońcom, podał do niepilnowanego w polu karnym Krystiana Sikory, a ten z bliskiej odległości pokonał Sulińskiego i zdobył drugiego gola. Na ostatnie 15 minut gry w rolę napastnika wcielił się Tomasz Mikusik, który za wszelką cenę chciał zdobyć kontaktową bramkę. W 75. minucie, po podaniu Huberta Powietrzyńskiego, Mikusik strzelił niecelnie głową. W 81. minucie kolski kapitan z 30 metrów, z pierwszej piłki strzelił wprost na bramkę, a golkiper z trudem wypiąstkował ponad poprzeczkę.

Spotkanie zakończyło się porażką kolan 0-2. Rundę jesienną z dorobkiem 17 punktów zakończyliśmy na odległym 13. miejscu. Już w niedzielę inauguracja rundy... wiosennej i mecz w Kole ze Spartą Miejska Górka, o godzinie 13.00.

Olimpia Koło - Victoria Ostrzeszów 0-2 (0-0)

Bramki: 63`Artur Skrobacz, 73`Krystian Sikora.

Skład Olimpii: Robert Suliński - Piotr Andrzejczak (53.Sebastian Woźniak), Łukasz Sikorski, Tomasz Mikusik, Piotr Krzyżanowski - Jarosław Kawka (46.Piotr Marańda), Mariusz Ostrowski, Michał Rutkowski, Hubert Powietrzyński, Filip Zborowski (46.Łukasz Kujawa) - Michał Nowakowski (74.Mariusz Nieznalski).

Czerwona kartka: 39`Łukasz Sikorski (Olimpia) - za faul
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.futbolowo.pl