(16)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Zachmurzenie -0.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Paulina Hennig-Kloska na liście Koalicji Obywatelskiej

Autor: Redakcja e-kolo.pl 02 Sierpień 2019 przeczytasz w ok. 4 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Paulina Hennig-Kloska na liście Koalicji Obywatelskiej
© Nowoczesna.org
(16) | Czytano:
6,797 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Niebawem wystartuje kampania wyborcza kandydatów do Parlamentu. Znamy już kilku kandydatów poszczególnych list. Dziś porozmawialiśmy z trzecią na liście Koalicji Obywatelskiej, Pauliną Hennig-Kloską.

R E K L A M A
16
Czytano:
6,797 razy
Udostępnij

Koalicja Obywatelska przedstawiła pierwsze trójki kandydatów do Sejmu w poszczególnych okręgach, wielu mieszkańców Koła spodziewało się Pani na miejscu pierwszym a dostała Pani trójkę, czy jest Pani zadowolona?

- Koalicja zawsze oznacza kompromis, a kompromis oznacza, że żadna ze stron nie dostaje 100%. Zgodnie z wypracowanym przez liderów porozumieniem przypadło mi miejsce 3 i planuję się z tym wyzwaniem zmierzyć. To wyborcy zadecydują kto otrzyma ich mandat zaufania, miejsca są ważne i dają dodatkowe premie, ale nie decydują przy urnach. Ciężko pracowałam całe 4 lata, czas pokaże, czy zdobyłam zaufanie mieszkańców naszego okręgu.

Poszła Pani do Sejmu zmieniać Polskę na lepsze czy się udało?

- Poszłam do Sejmu by walczyć z przerośniętą administrację a ta przez ostatnie cztery lata rozrosła się jeszcze bardziej. Moim marzeniem było ograniczenie biurokracji a z każdym rokiem mamy coraz więcej przepisów ograniczających przedsiębiorczość obywateli. Chciałam zmniejszać podatki a patrzę, jak rząd wprowadza szereg nowych opłat i podatków, które podnoszą koszty naszego życia i powodują drożyznę w sklepach.

Chcieliśmy pokazać, że Państwo może działać sprawniej, że za te same pieniądze da się zrobić więcej, tymczasem kolejki do lekarz specjalistów wydłużają się, na wyrok w sądzie trzeba czekać dłużej, w edukacji panuje chaos a wśród rządzących afera goni aferę. Buta i arogancja obecnej władzy sięgnęła zenitu. Najlepszym dowodem są loty marszałka Kuchcińskiego służbowym samolotem na narty czy ślub chrześniaczki.  Od 4 lat zasiadamy w opozycji i wszystkie nasze pomysły na lepszą Polskę zostały zamrożone, ale wciąż chcemy je realizować.

Mówiła Pani o drożyźnie w sklepach z czego wynika? Mieszkańcy Koła faktycznie często narzekają, że ceny rosną lawinowo.

- Drożyzna stała się symbolem rządów PiS. Inflacja jest wyższa niż oczekiwali eksperci. Najbardziej drożeją produkty pierwszej potrzeby jak żywność. Przyczyną wzrostu cen jest nie tylko susza, ale też rosnące koszty pracy, produkcji i transportu a te rosną w konsekwencji wprowadzania przez PiS ukrytych opłat i podatków. PiS wprowadził opłatę paliwową, podrożało paliwo. Drożeje żywność, bo drożeje jej transport. Rośnie cena prądu, więc rosną ceny usług i produktów, które każdego dnia kupujemy. Piekarnia, fryzjer czy miejscowy sklepikarz muszą na te wyższe koszty zarobić. W gospodarce wszystko musi się zgadzać.

Z jakim programem idziecie do wyborów?

- W lipcu odbyło się w Warszawie forum programowe Koalicji Obywatelskiej w trakcie, którego przedstawiliśmy nasz plan na Polskę. Zawiera on sześć ważnych obszarów.

Pierwszy to pakiet wolność i demokracja – w którym pokazujemy, jak przywrócimy ład demokratyczny w naszym kraju i wzmocnimy prawa obywateli. Drugi to program niższe podatki - wyższe płace skierowany do ciężko pracujących obywateli. Chcemy promować aktywność zawodową, która jest jedyną drogą do państwa dobrobytu. Kolejna to opieka zdrowotna na europejskim poziomie z krótszymi kolejkami do lekarzy specjalistów, dłuższą listą leków refundowanych oraz porządną profilaktyką. Po czwarte chcemy przywrócić normalność w polskiej szkole. Nasze dzieci i młodzież zasługują na nowoczesną edukację, która przygotuje ich dobrze do wejścia w dorosłe życie. Punkt piąty to cały pakiet ekologiczny. Musimy zmierzyć się z wszystkimi palącymi problemami od śmieci, przez zanieczyszczone powietrze po suszę. No i niezwykle ważny pakiet poprawiający jakość życia seniorów. Wychodzę z założenia, że naszym obowiązkiem jest zadbać o godne życie naszych rodziców i dziadków.

To wszystko to problemy niezwykle ważne dla Polek i Polaków, o nich chcę rozmawiać w kampanii.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (16)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Gość · 02 Sierpień 2019
Życzę przegranej w wyborach. Nie wyobrażam sobie aby ludzie z nowoczesnej mieli możliwość rządzenia w naszym kraju.
Krzysztof · 10 Sierpień 2019
Szkoda, że kobiecina nie umie wyjaśnić co to jest "nowoczesna edukacja".
Krzysztof · 09 Sierpień 2019
Kobiecina nie umie powiedzieć jednego zdania z sensem. Totalny bełkot. Szkoda, że kobiecina nie wspomniała o 3x15% (podatki).
tomek · 04 Sierpień 2019
Pani Paulino, niestety z trzeciego miejsca w tym okręgu będzie bardzo trudno zdobyć mandat. 6 weźmie PiS, 1 KO, 1 PSL i 1 Lewica.
Damian · 07 Sierpień 2019
Walka o miejsce na listach zawsze jest dla mnie przykładem porażki obowiązującego systemu, oraz ignorancji i całkowitego tumiwisizmu wyborców. I na prawdę mam na myśli wyborców wszystkich partii. Głosują na "jedynkę" bez jakiejkolwiek refleksji, sprawdzenia poglądów, dorobku politycznego, czy aktywności kandydata. Potem rozczarowanie, pretensje że dany poseł mnie oszukał, choć wcale nie obiecywał tego, czego my oczekiwaliśmy.
Olek · 04 Sierpień 2019
badania na dziś pokazują 5 PiS, 3 KO, 1 Lewica, ale nawet przy 2 mandatach dla KO (które są pewne) obstawiam wejście 1 i 3 i o to trzeba walczyć
Andrzej · 04 Sierpień 2019
Poszła precz!!!! PiS i Morawiecki rządzą Polską
Ala · 03 Sierpień 2019
Kłamczucha
Anka · 03 Sierpień 2019
Posłanka Paulina Hennig Kloska pracuje za wszystkich innych poslow w regionie, popieram ją.
gość · 05 Sierpień 2019
Tak? A nasz poseł, to co? Zapomniałaś?
Mieszkaniec Koła · 02 Sierpień 2019
Ma pani rację. Mam nadzieję że ludzie przejrzą w o końcu na oczy i odsunął PiS o władzy. W Kole już to się udało w tamtym roku. Życzę aby udało się i w kraju.
Tyrion Lanister · 03 Sierpień 2019
Ty w ogóle masz świadomość tego co piszesz?
Gość · 02 Sierpień 2019
Życzę przegranej w wyborach. Nie wyobrażam sobie aby ludzie z nowoczesnej mieli możliwość rządzenia w naszym kraju.
Staroświecki · 02 Sierpień 2019
A co Pani Poseł na przerośniętą admistrację w kolskich wodociągach po nadejściu tam nowoczesności ???
1323212 · 05 Sierpień 2019
Macie swoich misiewiczów jakoś o tym Pani milczy !?
pro kolo · 04 Sierpień 2019
Faktycznie jedna z aktywniejszych i mądrze mówiących posłanek w naszym regionie. No bo chyba nie czytający poranne wytyczne z centrali inny poseł? Ma czas pojawiać się w Kole nie tylko przed wyborami i zorientowana w lokalnych sprawach.
Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
12 godziny temu 354

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
14 godziny temu 966

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
15 godziny temu 1,074 1

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

Gmina Koło
Szkoła w Powierciu przejdzie termomodernizację. Inwestycja realizowana przy środkach zewnętrznych
17 godziny temu 3,033 7

Szkoła w Powierciu przejdzie termomodernizację. Inwestycja realizowana przy środkach zewnętrznych

Powiat Kolski
Powiat Kolski: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami
1 dzień temu 4,964 3

Powiat Kolski: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami

Powiat Kolski
Gmina Olszówka: Najpopularniejsze imiona wśród noworodków?
1 dzień temu 3,272

Gmina Olszówka: Najpopularniejsze imiona wśród noworodków?

19 godziny temu 525
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz