R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski

Radni powiatowi od teraz pracują z tabletami

16 dni temu | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,122 | Komentarzy: 5
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego można było zauważyć, że prawie wszyscy radni powiatowi siedzieli przy tabletach. O ich zakup wnioskowali sami radni, a pierwszym, który o nie zabiegał był Wiceprzewodniczący Rady Ryszard Kasiorek.
Radni powiatowi od teraz pracują z tabletami
Foto:e-kolo.pl

Kolskie Starostwo na zakup 18 sztuk tabletów wydało kwotę w wysokości 14.036,76 zł. Dlaczego 18 a nie 21 bo tylu jest radnych, otóż z tabletów zrezygnowali Starosta, Wicestarosta i Przewodniczący Rady Powiatu, ponieważ dysponują oni już urządzeniami, które pozwalają na przesyłanie im elektronicznej korespondencji. Wszyscy radni, którzy otrzymali tablety będą musieli je zwrócić po zakończeniu trwania ich kadencji w Radzie Powiatu.

Zdecydowaliśmy się na zakup tabletów ponieważ po pierwsze apelowali o nie sami radni, a po drugie, równie istotne, radni przy ich pomocy będą mieć dostęp do różnego rodzaju dokumentów, które do tej pory otrzymywali w wersji papierowej, co ze strony urzędu wymagało uciążliwego i czasochłonnego kserowania jak i przede wszystkim generowało dość spore koszty papieru, czy też materiałów eksploatacyjnych.

-opowiedział nam Sekretarz Powiatu Kolskiego, Artur Szafrański

Dodajmy,  że pierwszym samorządem w naszym powiecie, który wprowadził tablety dla radnych był Urząd Gminy w Babiaku a następnie Gmina Grzegorzew, obecnie Starostwo Powiatowe w Kole jest trzecim samorządem, który „przesiadł” się na wersję elektroniczną. 

Materiał naszej telewizji

 Dożynki Gminy Grzegorzew w Borysławicach Zamkowych 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze