R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

SP w Budkach Nowych: Spotkanie autorskie z pasjonatem Afryki

17-10-2019 16:00 | Źródło: SP w Budkach Nowych | Wyświetleń artykułu: 3,342 | Komentarzy: 0

Uczniowie kl. VII i VIII 15.10.2019 r. w ramach realizacji projektu "Szkoła Tolerancji" uczestniczyli w spotkaniu z Robertem Gondkiem - podróżnikiem, fotografem i pasjonatem Afryki. Odbyło się ono w remizie OSP w Dębach Szlacheckich. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku Małym.
Foto:
R E K L A M A

Uczestnicy spotkania przeżyli godzinną wirtualną podróż po Afryce. Dzięki materiałom multimedialnym zobaczyli fascynujące krajobrazy oraz faunę i florę Afryki. Dowiedzieli się również, jak na co dzień żyje się w egzotycznych dla nas rejonach. Nauczyli się też paru słów języka Suahili.

Od 2008 roku Robert Gondek realizuje projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Do kwietnia 2018 roku odwiedził 20 państw w Afryce. Jest ich wszystkich 56, więc według obliczeń podróżnika do zakończenia projektu potrzebuje jeszcze ok. 28 lat. Za konsekwencję w realizacji projektu w marcu 2017 roku otrzymał wyróżnienie w kategorii "Wyczyn roku” podczas Kolosów 2016 w Gdyni, największego festiwalu podróżniczego w Polsce. Teksty i zdjęcia publikował m.in. w magazynach: "Podróże”, "Poznaj Świat”, „n.p.m.” Magazynie Turystyki Górskiej i "All Inclusive”. Był nominowany i nagradzany w konkursach fotograficznych w kategoriach przyrodniczych.

W październiku 2017 roku podróżnik wydał książkę-album fotograficzny "W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA