R E K L A M A
ren
R E K L A M A
dom górnika
Wiadomości Powiat Kolski

II Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

22 dni temu | Źródło: Katarzyna Wawrzyniak - Madej | Wyświetleń artykułu: 2,345 | Komentarzy: 0
W dniu 18.10.2019r. w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej zorganizowano VII Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „Kolory Jesieni” Wrząca Wielka 2019.
II Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków
Foto:organizator

 W Konkursie zorganizowanym przez Gminę Koło i Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej 57 dzieci z 23 placówek oświatowych z terenu powiatu kolskiego z gmin: Koło, Kłodawa, Osiek Mały, Olszówka, Kościelec, Babiak, Grzegorzew, Przedecz, Dąbie i z miasta Koła. Tematyka tegorocznego konkursu była poświęcona jesieni.  Wszystkich zebranych zaszczycili swoją obecnością goście specjalni: p. Mariusz Rybczyński -Wójt Gminy Koło, p. Żaneta Siwińska - Sekretarz Gminy Koło, p. Michalina Kujawa - Kierownik CUW Gminy Koło i p. Grażyna Migdalska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej. 

Celem Konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zainteresowanie dzieci poezją i wspieranie działań twórczych naszych milusińskich o W skład Komisji Jurorskiej oceniającej małych wykonawców wchodziły:  p. Agnieszka Szafrańska - przewodnicząca Jury - inspektor ds. kultury w Miejskim Domu Kultury w Kole, p. Teresa Puszczyk - członek Jury - emerytowany nauczyciel wychowania przedszkolnego, wieloletnia dyrektor Przedszkola we Wrzącej Wielkiej i p. Małgorzata Szafoni - członek Jury - nauczyciel polonista w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie. Komisja Jurorska oceniając występy dzieci brała pod uwagę w szczególności: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu i kulturę słowa a także "ogólny wyraz artystyczny" (uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszystkie występy dzieci zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie. Decyzją Jury postanowiono przyznać dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca oraz szesnaście wyróżnień.

Nagrody zdobyli:

I miejsce ex aequo:

  1. Rozalia Jończyk z Zespołu Szkół w Brdowie, opieka artystyczna p. Iwona Koralewska                                      
  2. Klaudia Kałużna ze Samorządowego Przedszkola w Babiaku, opieka artystyczna p. Paulina Łajdecka

II miejsce ex aequo:

  1. Lena Salwa ze Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych, opieka artystyczna p. Beata Dopierała
  2. Antonina Stefaniak z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej, opieka artystyczna p. Katarzyna Szumna i p. Katarzyna Minichowska

III miejsce ex aequo:

  1. Nadia Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej w Górkach, opieka artystyczna p. Paulina Jóźwiak 
  2. Joanna Sarnecka z Przedszkola "Pod Aniołlem Stróżem" przy SP SPSK w Wólce Czepowej, opieka artystyczna p. Monika Michalak

Wyróżnienia:

  • Alina Ryll z Przedszkola Miejskiego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi "Czerwony Kapturek" w Kole, opieka artystyczna p. Ilona Szczesiak
  • Maria Sobkowiak z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole, opieka srtystyczna p. Agnieszka Płachecka
  • Aleksandra Pudło z Niepublicznego Przedszkola w Korzeczniku, opieka artystyczna p. Monika Janikowska
  • Izabela Nykiel z Przedszkola Miejskiego w Dąbiu, opieka artystyczna p. Katarzyna Tomczak
  • Aleksandra Borkowska z Przedszkola Miejskiego w Dąbiu, opieka artystyczna p. Katarzyna Tomczak
  • Wiktor Paprocki ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach, opieka artystyczna p. Alicja Piguła
  • Hanna Kmieć ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach, opieka artystyczna p. Alicja Piguła
  • Oskar Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole, opieka artystyczna p. Elżbieta Łuczak
  • Alicja Potrzebska ze Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborksiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym, opieka artystyczna p. Anna Chojnacka
  • Aleksandra Bugała ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ponętowie Górnym Drugim, opieka artystyczna p. Anna Wróbel
  • Jan Malicki ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ponętowie Górnym Drugim, opieka artystyczna p. Anna Wróbel
  • Zofia Skonieczna z Przedszkola Publicznego w Powierciu, opieka artystyczna p. Joanna RągowskA 
  • Laura Oblizajek ze Szkoły Podstawowej w Dobrowie, opieka artystyczna p. Teresa Renachowska
  • Natasza Halman ze Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych, opieka artystyczna p. Beata Dopierała 
  • Zuzanna Taczanowska z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Jana Brzechwy w Kłodawie, opieka artystyczna, p. Marta Osowska
  • Nikola Sieradzka z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Jana Brzechwy w Kłodawie, opieka artystyczna, p. Paula Klauza

Uczestnicy Konkursu otrzymali  upominki i dyplom, a dzieci wyróżnione i nagrodzone – dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

Uroczystość konkursowa - nagrody i słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów – zostały ufundowane przez GMINĘ KOŁO.

Dziękujemy też za wsparcie okazane przez firmy: Wood-Mizer z Koła, Ludowy Bank Spółdzielczy Strzałkowie Oddział w Kole i Ksero-Ekspres z Koła.

- dodają organizatorzy

Materiał naszej telewizji

 80-lecie bombardowania miejscowości Chojny 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze