kol-net
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w pływaniu

25 dni temu | Źródło: LO Koło | Wyświetleń artykułu: 3,050 | Komentarzy: 0
W dniu 21.10.2019 r na Pływalni Miejskiej w Kole odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Pływaniu Szkół Ponadpodstawowych. Do zawodów zgłosiły się 4 szkoły: ZST Koło, ZSCKR Powiercie, ZSEA Koło oraz LO Koło. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Kole, MOSiR Koło i nauczyciele szkół ponadpodstawowych. Sędzią głównym zawodów był Sławomir Bartosik.

Mistrzostwa przeprowadzono na dystansie 50 m, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Zawodnicy rywalizowali w czterech stylach pływackich : styl grzbietowy, styl klasyczny, styl motylkowy i styl dowolny. Rozegrano również wyścig sztafetowy 6x50 m stylem dowolnym.

Zdecydowanym zwycięzcą zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zostało, tak samo jak w poprzedniej edycji LO Koło, które zdobyło komplet złotych medali. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął ZSEA Koło a miejsce III-IV zajęły ZST Koło i ZSCKR Powiercie.

Zwycięska drużyna "ogólniaka" będzie reprezentować Powiat Kolski na Finale Wojewódzkim, który odbędzie się za miesiąc w Poznaniu.