Ciężkie opady śniegu 1.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Dzień Dawcy Szpiku dla Lenki i Innych

Dzień Dawcy Szpiku dla Lenki i Innych

Autor: UG Grzegorzew 14 Listopad 2019
Dzień Dawcy Szpiku dla Lenki i Innych
© UG Grzegorzew
Komentarzy: 0 Czytano:
6,909 razy |

10 listopada 2019 r. Fundacja DKMS wspólnie z samorządem Gminy Grzegorzew oraz z Fundacją La Promessa w Hali Sportowej w Grzegorzewie przeprowadziła akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,909 razy
Udostępnij

Ta wyjątkowa akcja przerosła nasze oczekiwania. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności lokalnej gminy Grzegorzew i okolicznych miejscowości udało nam się bardzo sprawnie przeprowadzić akcję na tak dużą skalę. Wszyscy chcieli pomóc i pomagali, bo wszystko było dla Lenki.

W tym dniu w bazie Fundacji DKMS zarejestrowało się 156 nowych potencjalnych Dawców. Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę, potrzebujących przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Rejestrację potencjalnych dawców prowadzili przeszkoleni przez Pana Wojciecha Niewinowskiego - Starszego Specjalistę ds. Wdrażania Nowych Projektów oraz Analiz i Jakości Działu Rekrutacji Dawców z Fundacji DKMS, wolontariusze z naszej gminy.

Ważnym elementem Dnia Dawcy Szpiku były wydarzenia towarzyszące rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Od rana trwała Olimpiada gier planszowych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Również tego dnia można było napisać list do Lenki - ,,Serduszko dla Lenki’’ gdyż tego dnia dziewczynka miała imieniny. W akcję włączyli się również miłośnicy dwóch kółek, którzy swoją paradą motocykli stworzyli niepowtarzalną atmosferę przy Hali Sportowej w Grzegorzewie. Jak zwykle nie zawiedli strażacy z OSP Grzegorzew, przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy dla licznie przybyłych do Hali naszych mieszkańców oraz zadbali o bezpieczeństwo podczas parady motocyklistów.

Swoje umiejętność zaprezentował również Zespół Ludowy ,,Grzegorzewianki’’ który swoim występem oczarował publiczność. Największe wrażenie zrobiły jednak przyjaciółki Leny, Michalina Sujecka, Daria Sochacka, Paulina Lewandowska i Julia, Łęgoszewska, które zaśpiewały dla Lenki kilka znanych wspaniałych utworów. Umiejętności swoje zaprezentowała Grupa Mażoretek z Grzegorzewa, zawodnicy Kolskiego Klubu Sportów Walki, Seniorki z Klubu Seniora a wieczór umilił zespół rockowy Behind Basement’s Door.

Opiekę medyczną w czasie trwania akcji sprawowali ratownicy PCK w Kole.

Podczas akcji udała nam się zebrać 6.432,18 zł. i 5 euro oraz 5 koron czeskich. Wszystkie środki zostały przekazanie Rodzicom Lenki.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A