R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Przebudowa ulicy Grodzkiej rozpoczęta!

19-11-2019 14:57 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 18,609 | Komentarzy: 2

Na ulicę Grodzką wjechał już ciężki sprzęt, który rozpoczął prace ziemne pod nową, przebudowaną jezdnię. Mieszkańcy codziennie korzystający z tego odcinka drogi od lat czekali na rozpoczęcie realizacji remontu.

Foto:UM Koło
R E K L A M A

Przypomnijmy, że Gminie Miejskiej Koło została przyznana dotacja Wojewody Wielkopolskiego z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Grodzkiej. Całkowita wartość inwestycji wynosi 939 422 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 459 422 zł. Długość planowanego odcinka przebudowy wynosi 152 m. Zadanie planowane jest do realizacji w dwa lata: 2019-2020.


– Program rządowy, z którego skorzystaliśmy, aby móc zrealizować zadanie, jest realnym wsparciem dla samorządów, mam nadzieję na jeszcze dwie kolejne inwestycje w jego zakresie – zostały złożone wnioski na dokończenie ul. Staffa oraz Szymborskiej. Nie każdy samorząd stać na wyłożenie pełnej kwoty na wykonanie zadania, dlatego aktywnie staramy się pozyskiwać środki.Dodam, że myślimy już o wykonaniu dokumentacji i składaniu wniosków na kolejne dwie ulice. 

– powiedział burmistrz miasta Koła dr Krzysztof Witkowski

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze