R E K L A M A
ren
R E K L A M A
domki
Wiadomości Miasto Koło

Baner reklamowy – co wpływa na jego skuteczność w działaniach promocyjnych?

25 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,006 | Komentarzy: 0
Prowadzenie własnej działalności powinno być ukierunkowane na rozwój firmy i pozyskiwanie nowych klientów. Trendy w branży reklamowej zmieniają się wraz z potrzebami konsumentów, jednak istnieją ponadczasowe formy przekazu reklamowego, jak baner reklamowy. Mimo swojej prostoty wyróżnia się skutecznością, pod warunkiem, że będzie odpowiednio zaprojektowany.
Baner reklamowy – co wpływa na jego skuteczność w działaniach promocyjnych?
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
cosinus

Baner reklamowy – dlaczego jest taki popularny?

Obecnie większość firm ukierunkowana jest na prowadzenie kampanii promocyjnej w sieci, rezygnując całkowicie z tradycyjnych form pozyskiwania nowych klientów. Mimo to wciąż można spotkać banery reklamowe na budynkach, płotach czy przy drogach szybkiego ruchu. Stanowią one skuteczny nośnik przekazu reklamowego, gdyż są dobrze widoczne, łatwe do zapamiętania i prezentują najważniejsze dla odbiorców informacje. Reklama na banerze, aby mogła należycie spełnić swoją funkcję, musi być profesjonalnie wykonana.

Komu zlecić druk banerów reklamowych?

Zarówno projekt, jak i wykonanie banera na zamówienie, warto zlecić firmie, która ma doświadczenie w realizacji takich zleceń. Na przykład Open Print to drukarnia banerów, która zajmuje się kompleksowym przygotowaniem materiałów reklamowych - www.openprint.pl/baner. Można tam zlecić opracowanie projektu oraz skorzystać z profesjonalnego doradztwa w wyborze najlepszego formatu reklamy na banerze. Dzięki temu będziesz miał pewność, że baner reklamowy został przygotowany profesjonalnie, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów.

Co powinien zawierać baner reklamowy?

Wygląd banera zależy od specyfiki promowanej branży oraz efektu, jaki chce się uzyskać. Istnieją jednak elementy, które powinny znaleźć się na każdej reklamie na banerze. Należą do nich dane firmy, logo oraz krótka adnotacja o zakresie oferowanych usług. Wszystkie te elementy powinny być spójne z identyfikacją wizualną marki i nawiązywać do niej, aby odbiorca mógł łatwo skojarzyć baner z marką.

Miejsce montażu banera reklamowego

Na skuteczność przekazu promocyjnego wpływa miejsce instalacji banera. Warto więc zdecydować się na montaż banera reklamowego w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, gdzie reklama może być łatwo zauważona. Dodatkowo baner powinien być zamontowany w dobrze widocznym miejscu, które nie jest zasłonięte drzewami, budynkami czy wysokim płotem.

Czytelny przekaz informacji

Baner to taki format reklamy, który powinien być oszczędny w opracowaniu graficznym. Ze względu na ograniczoną powierzchnię, powinny się na nim znaleźć najważniejsze informacje, bez zbędnych ozdobników, które mogą zmniejszyć czytelność przekazu. Warto pamiętać, że druk banerów reklamowych ma ograniczone możliwości techniczne, dlatego zbyt duże nagromadzenie elementów może sprawić, że całość będzie zbyt chaotyczna.

Wielkość banera

Jeżeli zależy Ci na tym, aby reklama na banerze zawierała wiele informacji, zdecyduj się na większy format powierzchni. Musisz jednak uwzględnić możliwości techniczne miejsca, w którym planujesz zamontować taki baner. Duży baner polecany jest do instalacji przy ulicy lub na budynkach, gdyż wtedy przekaz reklamowy będzie skuteczniejszy.

Ile kosztuje baner reklamowy?

Koszt druku banerów reklamowych zależy od jego wielkości i skomplikowania projektu. Każda drukarnia banerów ma swój indywidualny cennik usług, dlatego nie można jednoznacznie sprecyzować ceny takiej reklamy. Warto jednak pamiętać, że baner reklamowy to jednorazowa inwestycja, która ma szansę znacznie poprawić zyski promowanego przedsiębiorstwa.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 70-lecie Kopalni Soli w Kłodawie 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
popularne wiadomości
 1. Raperzy chcą pomóc w zbiórce. Pomóż 12-latkow...

  12,659   1   Miasto Koło
 2. Zwłoki psa z wnętrznościami na zewnątrz. Kto ...

  12,403   3   Miasto Koło
 3. Stand-Up wkracza do Koła! Lubisz humor z dyst...

  10,270   1   Wydarzenia
 4. Ogłoszono listę osób kandydujących do Miejski...

  9,338   2   Miasto Koło
 5. Zaraz zamkną mi sklep...

  5,216   0   Kolscy Mistrzowie Parkowania
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
21 Luty
09:00

PSM Koło, ul. Sienkiewicza 11
18. Wielkopolski Turniej Muzyczny
25 Luty
11:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Wernisaż wystawy malarstwa - STRUKTURY PEJZAŻU
26 Luty
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Dyskusyjny Klub Książki