R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Mimo złych warunków nie zdjęła nogi z gazu. Straciła prawo jazdy

03-02-2020 09:54 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 43,756 | Komentarzy: 2

2 lutego ok godz. 14:00, na drodze K92 w Kościelcu, 19-letnia mieszkanka powiatu konińskiego, jadąc jako kierująca samochodem osobowym m-ki Citroen C3, od strony Konina w kierunku Koła, podczas bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych związanych z intensywnymi opadami deszczu oraz śliską nawierzchnią jezdni doprowadziła do kolizji.

Foto:OSP Trzęśniew
R E K L A M A

Jak się okazało - nie zachowała należytych środków ostrożności w skutek czego straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i w efekcie poślizgu uderzyła w krawężnik. Następnie pojazd wpadł w barierę energochłonną, a potem dachował zatrzymując się na przydrożnym chodniku.

Kierująca oraz jej 25 letni pasażer, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kobieta była trzeźwa. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, bezpośrednią przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość z jaką wymieniona prowadziła pojazd - ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta jechała z szybkością 80-90 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, przy dodatkowo bardzo niekorzystnych warunkach drogowych.

Policjanci za fakt rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, mogącego prowadzić do bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, zatrzymali 19-latce prawo jazdy oraz sporządzili dokumentację do skierowania przeciwko niej wniosku o ukaranie do Sądu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze