R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Pijana prowadziła samochód. Uciekała przed policją do lasu

26-02-2020 19:39 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 24,861 | Komentarzy: 3

Postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który zwrócił uwagę na samochód jadący całą szerokością jezdni. Mężczyzna zorientował się, że kierująca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu, dlatego zadzwonił na Policję i poczekał do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Okazało się, że 36-letnia mieszkanka gminy Dąbie miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Do zatrzymania doszło 22 lutego br. po godzinie 21:00 w Powierciu. Z relacji świadka wynika, że 36-latka jechała całą szerokością jezdni. Ponadto wprowadzała innych kierujących w błąd włączając niejednokrotnie kierunkowskaz, nie wykonując żadnych manewrów skrętu. Jadący za nią mężczyzna widząc, że kierowca Peugeota zupełnie nie kontroluje kierunku jazdy, powiadomił Policję. Po chwili 36-latka zatrzymała się na pobliskim parkingu. Gdy przyjechali policjanci, kobieta próbowała uciekać do lasu. Została jednak zatrzymana przez funkcjonariuszy i przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w jej organizmie ponad dwa promile alkoholu. Z uwagi na stan nietrzeźwości, mundurowi zatrzymali mieszkance gminy Dąbie prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie również przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Bez wątpliwości wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole dziękują za właściwą reakcję, jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę