R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wymień swoje opony na letnie w Kole. Mimo epidemii możesz to zrobić!

05-05-2020 09:40 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,445 | Komentarzy: 0
Otaczająca nas aura już dawno pozwoliła zapomnieć o mrozach i śniegu, ale nie zapomnijmy zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich – wymieńmy opony na letnie.
Wymień swoje opony na letnie w Kole. Mimo epidemii możesz to zrobić!
Foto:pixabay

Gdzie wymienić lub kupić nowe opony?

Firma AD Marciniak mieszcząca się przy ulicy Bursztynowej w Kole od lat świadczy usługi na najwyższym poziomie, dlatego  właśnie AD Marciniak to doskonały wybór na miejsce, gdzie zadbacie o swój pojazd. Przyjedź i wymień opony z zimowych na letnie

Ceny tańsze niż w internecie!

W naszej ofercie znajdziecie opony najlepszych producentów w wielu rozmiarach i wariantach. Po co szukać w internecie skoro na miejscu możecie mieć taniej? Kupisz opony i od razu założysz je w swoim pojeździe.

Czy w czasach pandemii możemy korzystać z takich usług?

Wymiana opon z zimowych na letnie w opinii wielu prawników spełnia wymagania:  § 5 pkt. 2)  Rozporządzenie Rady Ministrów  z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii  tj. zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego

Według, wielu krążących opinii ,wymiana opon jest konieczna z uwagi na zagrożenie życia i zdrowa w przypadku zaniechania  wymiany opon z zimowych  na letnie w poszczególnych sytuacjach:

1)  z uwagi na wydłużoną drogę hamowania, możliwe zaistnienie  wysokiego  ryzyka spowodowania wypadku, którego konsekwencją może być utrata zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego. Brak możliwości szybkiego zahamowania przed nagłą przeszkodą na jezdni, wtargnięciem pieszego na jednie.

2) z uwagi na zły stan techniczny opon zimowych  np. zbyt zużyty stan techniczny opon, który jest  uregulowany w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów (..) np. zbyt zużyty bieżnik opony może  spowodować  nałożenie mandatu karnego, bądź w sytuacjach granicznych- nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego auta.

3)  w przypadku kontynuowania jazdy na oponach zimowych może zaistnieć „aquaplaning”. Ma to sytuację  w przypadku  wystąpienia opadów deszczu, co skutkuje, iż  w wielu przypadkach  zmian pasa lub inny manewr  może być niemożliwy.  Zjawisko aquaplaning występuje na skutek niewystarczającego oczyszczania jezdni z wody, gdy  koła poruszają się po poduszce wodnej. W takich warunkach hamowanie jest znacznie mniej skuteczne, a szybka zmiana kierunku jazdy może być po prostu  całkowicie niemożliwa. W zdarzeniach nagłych, kryzysowych, może spowodować istotne zagrożenie życia i zdrowia  uczestników ruchu drogowego.

 

AD MARCINIAK

Auto Części Dariusz Marciniak to jedna z rodzinnych firm na rynku wielkopolskim, która oferuje swoim Klientom profesjonalną i kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży części samochodowych oraz profesjonalny serwis. Początki biznesu sięgają 1990 roku. Po 2-3 latach od drobnej sprzedaży, kiedy części zamawiało się na zeszyt i czas oczekiwania wynosił około tygodnia "stare dobre czasy". Firma poszerzyła swoją działalność o warsztat. Przy ul. Dąbskiej przedsiębiorstwo działało do roku 2003.

Ciągły rozwój i dążenie do profesjonalnego działania w branży motoryzacyjnej wymusiła zmianę lokalizacji oraz poszerzenie możliwości. W latach 1999-2003 budowana była nowa siedziba, gdzie aktualnie znajduje i rozwija się firma.

Dzięki dwudziestu dziewięciu letniemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej wychodzimy naprzeciw potrzebom klientom oraz wymaganiom rynkowym. Naszym priorytetem jest najwyższa jakość usług oraz satysfakcja oraz zadowolenie naszych kontrahentów detalicznych i hurtowych. Posiadamy wykwalifikowaną i rzetelną kadrę pracowników, z których niektórzy związani są z firmą od początku jej istnienia. Liczne szkolenia podnoszące poziom wiedzy i umiejętności kadry wpływają na fachowy i kompetentny styl pracy.

Zaopatrujemy klientów indywidualnych, serwisy samochodowe i firmy transportowe. Stałym odbiorcom zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy, regularne dostawy części, wsparcie marketingowe i techniczne oraz dostęp do specjalistycznych szkoleń.

Auto Części Dariusz Marciniak

Powiercie-Kolonia 3J,
62-600 Powiercie-Kolonia
e-mail: biuro@admarciniak.eu
telefon stacjonarny : 632 615 307
www.admarciniak.eu

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Nowe drogi w Gminie Kościelec. 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
21 Wrz.
15:30

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Zajęcia z elementami biblioterapii
23 Wrz.
15:30

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Akademia Plastyki
24 Wrz.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin