R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Dlaczego warto kupić polisę ubezpieczeniową przez Internet?

22-05-2020 15:55 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,841 | Komentarzy: 0
Internet zawładnął naszą rzeczywistością i tak naprawdę trudno dzisiaj wyobrazić sobie sprawy, której nie dałoby się załatwić przez sieć, niezależnie, czy chodzi o zakupy spożywcze, czy też rozliczenia z urzędem. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego warto kupić polisę przez Internet.
Dlaczego warto kupić polisę ubezpieczeniową przez Internet?
Foto:partner

Wygoda

Dotychczas największą bolączką osób, które chciały kupić ubezpieczenie była konieczność wizyty w stacjonarnych biurach obsługi lub kontakt z infolinią. W dzisiejszych czasach zakup polisy może w całości odbyć się przez telefon z dostępem do Internetu. To niezwykła wygoda, ponieważ wszelkiego rodzaju serwisy (w przeciwieństwie do tradycyjnych biur) działają przez 24 godziny na dobę. Oznacza to, że decyzję o wyborze pory na zakup ubezpieczenia podejmujesz tylko Ty i nie ogranicza Cię niemal nic. Jeśli szukasz OC w życiu prywatnym, sprawdź, kto może skorzystać z takiego rozwiązania: http://ubezpieczenie24.org/oc-zyciu-prywatnym-moze-skorzystac/

Oszczędność czasu

Wybór polisy to czasochłonny proces, który wymaga sprawdzenia i porównania wielu ofert. Najlepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z kalkulatorów OC/AC oraz porównywarek. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka podstawowych danych, by po chwili mieć przed sobą pełną listę najkorzystniejszych ofert ubezpieczeń, pasujących do Twoich potrzeb.

Oszczędność pieniędzy

Możliwość błyskawicznego porównania wielu ofert sprawia, że bez problemu wybierzesz najtańszą i najbardziej pasującą do Ciebie. W normalnych warunkach nie zawsze udaje się dotrzeć do najkorzystniejszych rozwiązań. Dodatkowo wielu ubezpieczycieli oferuje swoim klientom rabaty za zakup polisy online, premiując w ten sposób tę metodę zawierania umów.

Możliwość wyboru

W mniejszych miejscowościach zazwyczaj na próżno szukać przedstawicieli firm ubezpieczeniowych oraz stacjonarnych biur, w których można kupić polisę. Dzięki możliwości zakupów online ten problem właściwie już nie istnieje. Nieistotne, czy mieszkasz w centrum Warszawy, czy na wsi. Dostęp do ubezpieczeń jest taki sam.

Płatności online

Co z możliwości zawierania umów online, skoro trzeba byłoby zapłacić za nie w tradycyjny sposób? Na szczęście w przypadku ubezpieczeń ta kwestia została bardzo dobrze rozwiązania. Każde towarzystwo oferuje już dzisiaj szereg możliwości płatności online za zakupione produkty. Możliwe jest uregulowanie rachunku kartą kredytową, tradycyjnym przelewem lub poprzez szybkie płatności, które już po sekundzie księgują się za koncie odbiorcy.

Podsumowanie

Jak widzisz, nie sposób zaprzeczyć niepodważalnym zaletom zakupu polisy online. Internet powoli wypiera znane dotychczas formy zakupów i nie dotyczy to tylko branży ubezpieczeniowej. Cyfrowa rewolucja dotyka wszystkich bez wyjątku, czy tego chcemy, czy nie. Pamiętaj jednak, żeby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy (szczególnie na odległość) sprawdzić, czy wszystkie jej postanowienia są zgodne z tym, czego oczekiwałeś. Najlepszym sposobem jest zajrzenie do OWU (Ogólnych Warunków Umowy). Znajdziesz tam wszystko, co powinieneś wiedzieć.

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kościelec- Przekazanie sprzętu pożarniczego. 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
 1. Zaatakował kolegę kijem baseballowym, teraz o...

  15,645   2   Inne
 2. Zakaz przebywania na placu targowym po zakońc...

  12,039   16   Urząd Miejski w Kole
 3. Sygnalizacja świetlna z odbiorem technicznym

  9,257   0   Powiat Kolski
 4. Rośnie pula pieniędzy na budowę ławeczki Czes...

  5,472   2   Urząd Miejski w Kole
 5. Dąbie: Przeprowadzono remont studni św. Bogum...

  5,458   0   Powiat Kolski
24 Wrz.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
04 Paź.
16:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Koncert - Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin