R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

Magia e-sportu

12-06-2020 14:17 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,856 | Komentarzy: 1
Sport kojarzy się z aktywnością fizyczną i ruchem - to wszystko jest prawda. Jednak w czasach powszechnej komputeryzacji, gdy Internet jest już tak dostępny, jak powietrze - sport także przeszedł do Sieci. Przynajmniej w pewnym jego aspekcie - w ten sposób narodziła się zupełnie nowa dziedzina sportu, czyli właśnie esport. Niegdyś bytował trochę na uboczu i nie był zbyt uznawany, czy szanowany. Z biegiem czasu to się zmieniło i esportowcy nie tylko osiągają olbrzymie sukcesy, ale też są bardzo znani i szanowani - nawet na arenie zmagań międzynarodowych. Warto się tym zainteresować - to całkiem nowy świat, w który warto chociaż zajrzeć. Być może okaże się, że to właśnie esport będzie tym, co pozwoli obudzić w człowieku pasję i znaleźć swoją drogę w życiu. Warto dać sobie i esportowi szansę.
Magia e-sportu
Foto:partner
R E K L A M A
matrix

Czym jest e-sport?

Esport to po prostu sport, tylko, że w Internecie. Można by się zastanawiać, czy coś, co nie wymaga aktywności fizycznej, za to wymusza pozostawanie przy komputerze w ogóle zasługuje na miano sportu. Wtedy jednak warto zacząć zdawać sobie sprawę, że umiejętności esportowe wymagają ćwiczeń, praktyki i mnóstwa czasu, by dojść do mistrzostwa. To nie tylko żmudne treningi, ale też planowanie strategii i tak naprawdę ćwiczenie, by być mistrzem esportu, właściwie w swoich głównych założeniach w ogóle się nie różni od przygotowań, które czynią sportowcy. Zmieniają się tylko dekoracje - brak piłek czy bieżni, za to pojawiają się komputery.

Czy warto interesować się e-sportem?

Każdy, kto lubi gry komputerowe, może odnaleźć się w świecie e-sportu. Nawet jeśli nie jako zawodnik - do tego w końcu potrzeba mnóstwa pracy, czasu i jednak talentu - to jako kibic, który ogląda zmagania ulubionych drużyn i zawodników w wybranych grach. Jedną z najczęściej wybieranych gier jest na przykład  dota 2 - absolutny klasyk w świecie gier typu moba. Jest wiele gier, które można wybrać, jest też wiele, które można śledzić. A przecież e-sport wynosi każdą grę do roli zmagań na poziomie mistrzowskim.

Jakie gry są najchętniej wybierane?

Nie można wymienić tylko kilku tytułów gier, które są wybierane w ramach szeroko pojętego e-sportu. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat. Sprawdź to sam, być może okaże się, że twoja ulubiona gra święci tryumfy na arenie zmagań e-sportowców. A to może otworzyć przed tobą zupełnie nowe perspektywy. Daj szansę sobie, grom i esportowi, tak może narodzić się twoja pasja na wiele długich lat.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kościelec-Walne zebranie OSP 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
03 Sierp.
11:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Wakacje z Filią dla Dzieci PiMBP w Kole
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin