R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Odbiór drogi gminnej w miejscowości Tarnówka

02-07-2020 17:40 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,952 | Komentarzy: 1

Wybudowana droga była inwestycją od dawna oczekiwaną przez grzegorzewski samorząd jak i mieszkańców Tarnówki i Ladorudzka. Droga Tarnówka – Ladorudzek łączy te miejscowości, stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący nas z naszymi sąsiadami : Gminą Dąbie, Gminą Olszówka i Gminą Koło.

Foto:Gmina Grzegorzew
R E K L A M A

Droga ta przez mieszkańców nazywana była „ drogą po płytach ”, gdyż przez 50 lat ułożone były one na tej drodze. Droga doczekała się wreszcie prawdziwej, utwardzonej i spełniającej wszelkie wymagania nawierzchni z przystankami autobusowymi, ponieważ myśląc perspektywicznie planujemy uruchomić tu również komunikacje autobusową. Powstały ciąg drogowy pozwala na rozwój lokalnym przedsiębiorcom.

To Fundusz Dróg Samorządowych stanowiący bardzo ważne i wymierne źródło wsparcie dla samorządów oraz doskonała współpraca z Panem Wojewodą, przy wielkim wsparciu naszych lokalnych parlamentarzystów Pana Posła RP Leszka Galemby oraz Pana Posła Zbigniewa Hoffmana doprowadziły do wybudowania tej drogi.

- wspominała Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak

 

Całkowita wartość kilometrowego odcinka drogi to 573.500,00 zł, w tym: dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych - 395,968 zł – 80% wartości zadania, środki własne gminy Grzegorzew - 177.532,00 zł

Przebudowę drogi wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD z Konina. Kierownikiem Budowy Robót był Prezes firmy Pan Andrzej Kantek.

Budowa drogi w Tarnówce nie była zadaniem łatwym. W czasie prac spotkaliśmy się z utrudnieniami z przejazdem, doszły prace związane z pilną wymianą przepustu drogowego, ale z dużo bardziej skomplikowanymi pracami zmierzyliśmy się pod położonymi płytami. Grunt był sypki na podłożu torfowym. Dziękuję projektantowi inwestycji Panu Markowi Rosińskiemu, który zaprojektował należyte wzmocnienie gruntu cementem. Szczególne podziękowania kieruję do wykonawcy robót Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD z Konina z Panem Prezesem Andrzejem Kantkiem na czele. Firma doskonale spisała się realizując to niełatwe, wymagające wysiłku, a nade wszystko doświadczenia zadanie.

- podsumowała WójtR E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze