R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Nauczycielka SP2 z koronawirusem. Uczniowie 5-ciu klas ze zdalnym nauczaniem

17 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 31,033 | Komentarzy: 7

Ten weekend nie należał do najprzyjemniejszych dla dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, gdzie wśród jednej z nauczycielek wynik testu potwierdził zakażenie koronawirusem.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Uczniowie pięciu klas, tj. siódmych i ósmych od dziś do piątku uczyć będą się za pośrednictwem platformy edukacyjnej, pozostałe klasy przychodzą do szkoły bez zmian. 

Wczoraj około godziny 16:00 rodzice wszystkich dzieci, których zmiana dotknęła otrzymali wiadomość na e-dziennik o bieżącej sytuacji. Również wychowawcy rozmawiali telefonicznie  z każdym z rodziców.   Dyrekcja szkoły tuż po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku natychmiast wdrożyła wszelkie procedury bezpieczeństwa będąc jednocześnie w kontakcie z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Kuratorium Oświaty. Podjęto decyzję o nauczaniu hybrydowym, na które w/w instytucje wyraziły zgodę.

Nie tylko uczniowie, którzy mieli kontakt z nauczycielką są objęci kwarantanną. Również sześciu nauczycieli SP2 najbliższy tydzień spędzi w domach.

Szkoła od 1 września stosuje wzmożony reżim sanitarny

Jak poinformował nas dyrektor Waldemar Pietrzak - od początku roku szkoła stosuje wszelkie procedury reżimu sanitarnego: uczniowie nie przemieszczają się między klasami, na przerwach wytyczone są strefy, aby uniknąć nadmiernego kontaktu między uczniami. Klasy 1-3 mają przerwy w czasie wyznaczonym przez nauczyciela. Na terenie szkoły znajduje się osiem dozowników do płynu dezynfekującego. Uczniowie na przerwach chodzą  w maseczkach, jeżeli nie posiadają takowych - otrzymują je od szkoły. Ustawiono dodatkowe pojemniki na zużyte maseczki. 

Dyrektor apeluje do rodziców, aby często odwiedzaki e-dziennik, poprzez który będzie na bieżąco informował o sytuacji w szkole i ewntualnych zmianach w harmonogramie lekcji.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
29 Paź.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
W cyklu Kino dla Kobiet - Małe szczęścia
31 Paź.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Podaruj KOŁA dla KOŁA
05 List.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA