R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie DPS

19-10-2020 09:12 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,831 | Komentarzy: 13

W sobotę o godz. 9.00 w formie wideokonferencji odbyło się zwołane przez Starostę Kolskiego posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Posiedzenie Zespołu odbyło się w związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowania na COVID-19 u pensjonariuszy, pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek), przy ul. Blizna 55 w Kole. Pozytywne wyniki potwierdzono u 55 osób, na ogólną liczbę 97 osób. W związku z tym faktem nałożona została kwarantanna oraz izolacja, a także nakazano wzmocnienie nadzoru nad przestrzeganiem podstawowych zasad, które zminimalizują możliwość szerzenia się wirusa SARS-CoV-2 na terenie placówki.

Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole nakazał odizolować osoby zdrowe od osób zakażonych, restrykcyjnie stosować środki ochrony osobistej, zapewnić środki do dezynfekcji rąk w każdym pomieszczeniu wspólnego użytku i każdym pokoju mieszkalnym oraz przestrzegać zasad higieny rąk. 

W związku z zaistniałą sytuacją Starosta Kolski wystąpił także do Wojewody Wielkopolskiego z wnioskiem o udzielenie pomocy dla DPSu przez żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W wideokonferencji udział wzięli: Starosta Kolski, Wicestarosta Kolski, Sekretarz Powiatu Kolskiego, Kierownik Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego w Kole, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek), przy ul. Blizna w Kole.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (13) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA