R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Sprawy zatrzymania policjantów za sprawy korupcyjne ciąg dalszy. 2 osoby w areszcie

08-12-2020 21:46 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 37,600 | Komentarzy: 3

Na temat bulwersującej sprawy, jaka dziś ujrzała światło dzienne uzyskaliśmy również wypowiedź Prokuratury Okręgowej w Koninie. Okazuje się, że dwóch z siedmiu policjantów otrzymało areszt.
Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, Prokurator Aleksandra Marańda dla naszego portalu przedstawiła szereg informacji związanych z zatrzymaniem oraz tym, co grozi funkcjonariuszom kolskiej komendy.

Od stycznia 2020 roku w Prokuraturze Okręgowej w Koninie trwało postępowanie najpierw w sprawie a potem przeciwko siedmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Prokurator prowadzący postępowanie zarzucił podejrzanym popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegającym w szczególności na przekroczeniu uprawnień w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych i w celu osiągnięcia korzyści majątkowych lub osobistych innych osób. Po wykonaniu czynności z podejrzanymi,  Prokurator wobec pięciu z nich zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu kontaktowania się z określonymi , wskazanymi w postanowieniu osobami.

Wobec dwóch funkcjonariuszy którym zarzucono największą ilość przestępstw - skierowano do Sądu Rejonowego w Koninie wniosek o zastosowanie najsurowszego, izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Postanowieniem z dnia 8-mego grudnia br. Sąd Rejonowy w Koninie w całości podzielając argumentację prokuratury zastosował wobec tych funkcjonariuszy środki zapobiegawcze w postaci aresztu.

Prokurator nie zastosował wobec pięciu funkcjonariuszy środków zapobiegawczych w postaci zawieszenia w wykonywaniu czynności służbowych, z uwagi na okoliczność, iż decyzja w tym przedmiocie może zostać podjęta przez bezpośrednio przełożononego tych funkcjonariuszy, w tym przypadku Komendanta Powiatowego Policji w Kole. 

Policjantom za wspomniane czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

- Aleksandra Marańda, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA