R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Kościelecka biblioteka dofinansowana

17-12-2020 08:51 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,513 | Komentarzy: 0

Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelcu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Foto:

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu otrzymała środki finansowe  na rok 2020 w kwocie 4846 zł. z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych  jest Biblioteka Narodowa. Dofinansowanie jest realizowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program ten jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim,  którego celem jest poprawa  stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli m.in. bibliotek publicznych stanowiących lokalne ośrodki życia społecznego oraz centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Z pozyskanych środków Biblioteka zakupiła 225 książek w tym z literatury pięknej dla  dzieci i młodzieży-106 , literatury pięknej  dla dorosłych-91 oraz literatury popularnonaukowej-28.

 

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA