Słonecznie 4.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

W naszym powiecie powstaje inwestycja za 50 milionów!

W naszym powiecie powstaje inwestycja za 50 milionów!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Grudzień 2020
W naszym powiecie powstaje inwestycja za 50 milionów!
© PGI
Komentarzy: 0 Czytano:
34,086 razy |

Rusza budowa Centralnego Magazynu Próbek Geologicznych. Dzięki staraniom władz powiatu kolskiego oraz Posła Leszka Galemby udało się przekonać władze Ministerstwa Środowiska, które doceniły walory powiatu kolskiego i jego lokalizacje w centralnej Polsce do realizacji dużej inwestycji na ternie powiatu kolskiego w gm. Kłodawa.

R E K L A M A
0
Czytano:
34,086 razy
Udostępnij

Kilka dni temu odbyło się wideospotkanie z udziałem Pana Michała Kurtyki – Ministra Klimatu i Środowiska oraz Pana Piotra Dziadzio – Podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu oraz Głównego Geologa Kraju, na którym oficjalnie zaprezentowana została inwestycja. 

Dziś możemy już Państwu powiedzieć, że inwestycja pn.: „Budowa magazynu rdzeni wiertniczych i budynku analityczno-laboratoryjnego w Leszczach w ramach zadania pn.: „Wsparcie zadań Państwowej Służby Geologicznej w zakresie centralizacji archiwów rdzeni wiertniczych PIG-PIB” powstaje w powiecie kolskim w miejscowości Leszcze w gm. Kłodawa. 

W październiku 2020 r. rozpoczęły się pierwsze prace budowlane kluczowej inwestycji Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. W Leszczach koło Kłodawy powstaje nowoczesna hala przeznaczona do przechowywania próbek geologicznych, głównie w postaci rdzeni wiertniczych, a także budynek analityczno-laboratoryjny, który umożliwi wykonywanie na miejscu badań próbek geologicznych. Dzięki nowoczesnym systemom wysokiego składowania hala pomieści milion metrów bieżących rdzeni. Wykonawcą inwestycji jest Firma Budowlana ANNA-BUD Sp. z o.o. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wsparcia przy realizacji udzieliły ministerstwa nadzorujące Państwowy Instytut Geologiczny – PIB. Otwarcie obiektu planowane jest na 2023 rok.

W ramach inwestycji powstanie magazyn rdzeni wiertniczych i budynek analityczno-laboratoryjny. W budynku magazynu rdzeni wiertniczych o powierzchni ok. 7500 m2 zaprojektowano rozwiązanie paletowego składowania próbek na regałach stałych. W budynku analityczno-laboratoryjnym o powierzchni użytkowej 1007,40 m2 zaprojektowano przestrzeń nowoczesnej, podzielonej modułowo profilatorni oraz pomieszczenia umożliwiające wykonywanie na bieżąco specjalistycznych badań geologicznych. Zaprojektowana w budynku sala konferencyjna umożliwi organizację spotkań branżowych (zjazdów naukowych, warsztatów, konferencji dla 100 osób).

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Gmina Kościelec
W Kościelcu przekazali laptopy
3 dni temu 3,635 4
R E K L A M A
R E K L A M A