R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Koniec z szalikami, chustami i przyłbicami. Nowe zasady od soboty

25-02-2021 12:18 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl, Min. Zdrowia | Wyświetleń artykułu: 9,390 | Komentarzy: 12

Minister Zdrowia w trakcie wczorajszej konferencji prasowej poinformował o wprowadzonych nowych zasadach dotyczących maseczek. Jakie zmiany wchodzą w życie?
Foto:pixabay
R E K L A M A

Od soboty, 27 lutego, wchodzą w życie nowe przepisy, w związku z tym zakazane będzie zasłanianie ust i nosa szalikami, chustami, a także stosowanie przyłbic. 

W przypadku przyłbic oznacza to, że mogą być stosowane dodatkowo, razem z maseczką

- powiedział Niedzielski

Jak tłumaczyła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, konsultant krajowy ds. epidemiologii, przyłbica nie zasłania szczelnie twarzy, dlatego patogeny takie jak wirus SARS-CoV-2 mogą się dostawać przez szczeliny. 

Na podstawie ponad 200 badań wykazano, że prawidłowo noszone maseczki, zasłaniające nos i usta, chronią nas najlepiej. Takie zamienniki jak chusty, szaliki czy przyłbice są nieskuteczne 

- mówiła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz. 

Jakie zatem stosować maseczki? Minimum chirurgiczne , lecz w wielu informacjach wskazuje się na maseczki z wbudowanymi filtrami.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (12) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA