R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Śmierć w płomieniach. Tragedia dzisiejszego wieczora

24-03-2021 22:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 53,364 | Komentarzy: 3

Tuż po godzinie 21:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bierzwienna Długa.

Foto:Czytelnik
R E K L A M A

Po dojechaniu na miejsce wielu jednostek straży pożarnej rozpoczęto akcję gaszenia domu, z którego okien wydobywały się płomienie.Ratownicy wewnątrz jednego z pomieszczeń znaleźli 46-letniego mężczyznę. Niestety nie udało się już go uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Przyczyny pożaru wyjaśni prowadzone śledztwo. Na miejscu skierowano jednostki: PSP Koło, OSP Kłodawa, OSP Bierzwienna, OSP Luboniek, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja.

A tak to wydarzenie opisuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole:

24 marca 2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole o godz. 21.05 otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bierzwienna Długa Kolonia gm. Kłodawa. Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłodawy, Lubońka i Bierzwiennej Długiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pali się pomieszczenie sypialni w budynku mieszkalnym. Jedna osoba opuściła budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu  dopływu prądu do budynku, ugaszeniu pożaru poprzez podanie dwóch prądów wody oraz oddymieniu i przewietrzeniu całego budynku mieszkalnego. Po oddymieniu pomieszczenia objętego pożarem strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. Pożar przez 2 godziny 36 minut gasiło 36 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi Policja.

kpt. Jakub Lipiński

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze