R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy Kauflandzie? Sprawdź jakie są plany

26-03-2021 09:29 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,289 | Komentarzy: 8

Zarząd Powiatu Kolskiego zdecydował o przystąpieniu do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Kolejowa – Blizna – Piaski w Kole.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Starosta Kolski poinformował, że na realizacje tego przedsięwzięcia Powiat Kolski będzie ubiegał się o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

W związku z powyższym zadanie jakie jest planowane na skrzyżowaniu tych ulic polegać będzie na poprawie bezpieczeństwa na czterech przejściach dla pieszych wraz z budową sygnalizacji świetlnej w ramach skrzyżowania ulic Kolejowa – Blizna – Piaski w Kole. Budowa sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Kolejowa – Blizna – Piaski najwcześniej będzie mogła ruszyć w przyszłym roku, ponieważ na dzień dzisiejszy niezbędne jest zlecenie opracowania dokumentacji projektowych tj. oświetleniowych, drogowych i sygnalizacji świetlnej.

W tej własnie sprawie Powiat Koslki zwrócił się do Gminy Miejskiej Koło z wnioskiem o wspólnym finansowaniu realizacji tego zadania. Stosowana uchwała o pomocy dla Powiatu Koskliego znalazła się w obradach najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kole przewidzianej na 31 marca br. W projekcie ucheały znaleść możemy, również wsparcie finansowe na inne dwa zadania tj. „Poprawa bezpieczeństwa na 4 przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną w ramach jednego skrzyżowania ulic Sienkiewicza – Toruńska – 3-go Maja w Kole” oraz „Poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowarszawskiej w Kole”.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA