R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do gmin powiatu

31-03-2021 13:33 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,186 | Komentarzy: 10

122 985 166,00 zł taka kwota z Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do samorządów z Województwa Wielkopolskiego. Jaka część tej kwoty przeznaczona zostanie na inwestycje w Powiecie Kolskim?

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Na liście znalazły się gminy Kłodawa, Dąbie, Olszówka, Gmina Koło i Grzegorzew. Największym beneficjentem naszego powiatu jest Starostwo, które otrzymało wsparcie trzech inwestycji (opisane poniżej). W wykazie nie znaleźliśmy jednak Miasta Koła, największej gminy w powiecie, co oznacza, że żadna inwestycja nie otrzymała rządowego wsparcia.

Poniżej prezentujemy listę inwestycji oraz kwotę dofinansowania:

 1. Kłodawa, 850 000 złotych
  Przedmiotem inwestycji jest przebudowa części stadionu miejskiego w zakresie demontażu starej trybuny oraz wybudowanie w jej miejsce nowej stelażowej trybuny na terenie utwardzonym wraz z częściowym zadaszeniem, a także wykonania demontażu nawierzchni boiska sportowego oraz wykonania nawodnienia wraz z nową nawierzchnią trawiastą. Przebudowa infrastruktury sportowej objętej wnioskiem jest w złym stanie technicznym, praktycznie uniemożliwiającym korzystanie z obiektu przez ligowy klub piłkarski.
 2. Dąbie 445 000 złotych
   Inwestycja polegać będzie na wyremontowaniu pomieszczeń, które będą przeznaczone dla Przedszkola Miejskiego w Dąbiu.Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz wyremontowanie obiektu użyteczności publicznej – budynku przedszkola publicznego w Dąbiu wraz z niezbędnymi pracami rozbiórkowymi.Gmina Dąbie zamierza podjąć działania inwestycyjne polegające na poprawie warunków społecznych mieszkańców obszaru Gminy, poprzez budowę infrastruktury społecznej. Obecnie Gmina Dąbie nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb społecznych w zakresie edukacji przedszkolnej. 
 3. Olszówka 1 500 000 złotych
  Przedmiotem inwestycji jest Zagospodarowanie terenu w miejscowości Głębokie z przeznaczeniem na kompleks sportowo–rekreacyjny zlokalizowany przy Szkole Podstawowej. Gmina posiada niezbędne dokumenty do realizacji zadania. Boisko służyć ma miejscowemu klubowi GKS, seniorom, druhom OSP, uczniom i wszystkim mieszkańcom. Szkoła nie posiada sali gimnastycznej i nie ma możliwości jej utworzenia. Obiekt ma być miejscem ćwiczeń druhów OSP, rozgrywek i zawodów sportowych mieszkańców Gminy Olszówka 
 4. Gmina Wiejska Koło 500 000 złotych
  Inwestycja dotyczy zagospodarowania terenu w centrum miejscowości Wrząca Wielka, gm. Koło. Zadanie stanowić będzie utworzenie placu rekreacyjnego dla mieszkańców gminy z przeznaczeniem na miejsce spotkań i organizacji imprez plenerowych o charakterze kulturalno – rozrywkowym. Przedsięwzięcie obejmuje utwardzenie placu (kostka brukowa 2500 – 3000 m2), odwodnienie, mała infrastruktura (ławki, zieleń, kosze, drzewa itp.) oraz oświetlenie. 
 5. Powiat Kolski, Starostwo Kolskie 2 000 000 złotych
  Inwestycja polegać będzie na przebudowie parkingu-placu i zagospodarowaniu terenu zielonego przed budynkiem A i B Starostwa Powiatowego w Kole, który będzie pełnił funkcje użyteczności publicznej, a w święta państwowe i kościelne będzie miejscem spotkań, itp. Na przyległym terenie zielonym planuje się utworzyć trwałe symbole pamięci walki o niepodległość Państwa Polskiego. Projektowana mała architektura stworzy również miejsce do wypoczynku w centralnym punkcie miasta.
 6. Powiat Kolski, Starostwo Kolskie, 900 000 złotych
  W ramach inwestycji planuje się zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów szpitala SP ZOZ w Kole. Na potrzeby zabiegów chirurgicznych planuje się zakup: dla oddziału chirurgii: • 1 szt. laparoskopu , 1 szt. aparatu USG dla oddziału położniczo-ginekologicznego: • 3 szt. aparatów KTG, 1 szt. aparatu do elektrokoagulacji, 1 szt. aparatu do krioterapii, 3 szt. kardiomonitorów, 2 szt. łóżek porodowych, 10 szt. łóżek elektrycznych pooperacyjnych, 1 szt. lampy operacyjnej. 
 7. Powiat Kolski, Starostwo Kolskie 500 000 złotych
  Przedmiotem inwestycji jest zakup ambulansu typu „C” wraz ze sprzętem i wyposażeniem medycznym, na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Kole. Zakupiony ambulans wykorzystywany będzie jako jednostka intensywnej opieki, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów – biorąc udział w najcięższych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia. 
 8. Grzegorzew, 400 000 złotych
  Przedmiotem inwestycji jest przebudowa ,,Domu Senior” z 1860 r. Budynek jest w bardzo złym stanie technicznym z zewnątrz. Budynek jest obecnie użytkowany w części na działalność Senior+ . Wcześniej budynek był użytkowany przez Policję. Zakres robót obejmuje kompleksowe i niezbędne prace majce na celu dostosowania obiektu do pełnej funkcji użyteczności publicznej, m.in. wymianę częściową stolarki okiennej, kompleksowy remont pokrycia dachowego, renowację i ocieplenie elewacji, odtworzenie detali architektonicznych, przebudowę schodów wejściowych i wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Łącznie do powiatu skierowane zostaną środki w wysokości 7 095 000 złotych. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze