R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

19-latka przesadziła z prędkością w zabudowanym

06-05-2021 17:48 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 27,090 | Komentarzy: 0

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety niektórzy zamiast kierować się przede wszystkim rozsądkiem, testują prędkość na drogach i urządzają sobie tor wyścigowy, jednocześnie stwarzając ogromne zagrożenie dla innych. Dlatego niejednokrotnie zapał takich kierowców muszą studzić policjanci.
Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Kolscy policjanci z ruchu drogowego, 5 maja br. zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli na terenie gminy Babiak. Policjanci prowadząc pomiar ręcznym miernikiem namierzyli, jak 55-letni kierowca hondy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to zaledwie 19-letnia mieszkanka gminy Kłodawa, która ulicą Warszawską w Kłodawie pędziła 102km/h.

Oboje kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA