Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

19-latka przesadziła z prędkością w zabudowanym

19-latka przesadziła z prędkością w zabudowanym

Autor: KPP Koło 06 Maj 2021
19-latka przesadziła z prędkością w zabudowanym
© redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 0 Czytano:
28,740 razy |

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety niektórzy zamiast kierować się przede wszystkim rozsądkiem, testują prędkość na drogach i urządzają sobie tor wyścigowy, jednocześnie stwarzając ogromne zagrożenie dla innych. Dlatego niejednokrotnie zapał takich kierowców muszą studzić policjanci.

R E K L A M A
0
Czytano:
28,740 razy
Udostępnij

Kolscy policjanci z ruchu drogowego, 5 maja br. zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli na terenie gminy Babiak. Policjanci prowadząc pomiar ręcznym miernikiem namierzyli, jak 55-letni kierowca hondy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to zaledwie 19-letnia mieszkanka gminy Kłodawa, która ulicą Warszawską w Kłodawie pędziła 102km/h.

Oboje kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A