R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Uderzenie pioruna doprowadziło do pożaru domu i spaleniu instalacji elektrycznej

26-05-2021 08:46 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 8,688 | Komentarzy: 2

Dnia 22 maja 2021r. o godzinie 15:32 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego powstałego w skutek uderzenia pioruna w miejscowości Straszków.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Wrząca Wielka, OSP Straszków, OSP Koło nad Wartą oraz  OSP Ruszków Pierwszy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że w wyniku wyładowania atmosferycznego spaleniu uległa instalacja elektryczna w budynku mieszkalnym, uszkodzone zostało poszycie dachowe.

Mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowane zostało także pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ energii elektrycznej do obiektu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym,  zabezpieczeniu folią uszkodzonego dachu oraz sprawdzenie pomieszczeń miernikiem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wskazał podwyższonej temperatury. W działaniach brało udział 27 strażaków przez 1h i 7 min.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze