sim
Artbud
Wiadomości Pożary Pożar kotłowni w Powierciu

Pożar kotłowni w Powierciu

27-12-2010 09:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,469 | Komentarzy: 1
Pożar kotłowni w Powierciu
Foto:
zacisze
W drugi dzień Świąt tj. 26 grudnia w miejscowości Powiercie Gm. Koło doszło do pożaru kotłowni. Po przybyciu na miejsce pożaru strażacy z kolskiej jednostki zabezpieczyli teren prowadzenia działań. Kierujący działaniami ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że objęte pożarem jest pomieszczenie kotłowni, tunele foliowe przyległe do budynku kotłowni i budynek gospodarczy połączony z garażem oraz budynkiem mieszkalnym.
Następnie ratownicy odłączyli dopływ prądu do budynków, w pierwszej fazie podano dwa prądy wody na palące się budynki. Kolejne przybyłe jednostki podały cztery prądy wody, dwa w natarciu i dwa w obronie budynku mieszkalnego. Trzy wozy bojowe dowoziły wodę z Komedny Powiatowej PSP. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Silnie wiejący wiatr o zmiennych kierunkach utrudniał prowadzenie działań i powodował zadymienie w budynku mieszkalnym oraz rozprzestrzenianie się pożaru w kierunku tego budynku.

Zniszczeniu uległo pomieszczenie kotłowni, przylegający budynek gospodarczy, częściowo budynek mieszkalny oraz garaż, częściowo tunele foliowe i znajdujące się w nich kwiaty. Zadymieniu i zakopceniu uległy pozostałe pomieszczenia budynku mieszkalnego. Uratowano drugi budynek mieszkalny stający ok. 5 m od palących się zabudowań. Z palących się pomieszczeń wyniesiono dwie butle gazowe, 2 komputery, dwa kanistry z paliwem i agregat prądotwórczy.

Przyczyną zdarzenia było nagromadzenie się dużej ilości gazów w piecu c.o. co spowodowało fuknięcie i zapalenie się materiałów palnych w odległości 2 m. od pieca.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~darek 27-12-2010 14:39
Według moich skromnych obliczeń będąc obecny przy akcji ratowniczej jako obserwator to wszystko wyglądało nieco inaczej.Dopływ prądu odciął gospodarz a budynek mieszkalny spalił się doszczętnie przy zapewnieniu straży że nic mu nie grozi.Ale nie to teraz jest istotne najważniejsze to przyjść z pomocą poszkodowanym.
| Zgłoś do usunięcia