R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Noc będzie ciepła i parna, możliwe burze z silnymi opadami deszczu

08-07-2021 17:14 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 8,522 | Komentarzy: 1

Wieczorem w czwartek i w nocy temperatura minimalna powietrza wyniesie przeważnie ok. 20-21 st. C - poinformował PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. Z południowego zachodu w kierunku centrum, a później północy będzie przemieszczał się rozległy układ burzowy, który przyniesie opady deszczu.

Foto:PAP
R E K L A M A

Z informacji przekazanych PAP przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że obecnie sytuacja pogodowa w kraju jest przeważnie spokojna, jednak w strefie frontu atmosferycznego Instytut spodziewa się rozwoju zjawisk burzowych w godzinach popołudniowych. Chodzi głównie o pas od Pomorza i Warmii, przez Polskę centralną, aż po południowy zachód.

"Na obszarze pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią kraju można spodziewać się rozwoju zjawisk burzowych. To będą raczej nieliczne burze, ale miejscami mogą być gwałtowniejsze. Towarzyszyć im mogą opady o silnym, wręcz nawalnym natężeniu i opady gradu"

- powiedział synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Dodał, że w dzień najwyższe temperatury spodziewane są na wschodzie kraju, gdzie termometry pokażą nawet 32 st. C. Niższe o około 10 st. C temperatury są spodziewane w zachodniej części kraju.

Według IMGW, wieczorem można spodziewać się wystąpienia silniejszych zjawisk atmosferycznych, co będzie spowodowane przemieszczaniem się rozległego układu burzowego znad Czech.

Układ przyniesie silne porywy wiatru i deszcz i stopniowo, w godzinach nocnych będzie się przemieszczał z południowego zachodu w stronę centrum, a następnie na północ i nad ranem znajdzie się na terenie Zatoki Gdańskiej i Pomorza Zachodniego.

Wieczorem i w nocy minimalna temperatura powietrza - z wyjątkiem zachodu, gdzie będzie ok. 15 st. C - wyniesie przeważnie powyżej 18 st. C, a nawet do około 20-21 st. C. Noc będzie więc ciepła i parna.

 

(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze