R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Odpust tak - handel odpustowy nie. Dziś odpust w kaplicy cmentarza

06-08-2021 10:44 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 20,190 | Komentarzy: 9

Każdego roku, 6 sierpnia odbywa się odpust w kaplicy na cmentarzu w Kole. W tym roku jednak będzie on się różnił od pozostałych, tzn. od wszystkich.

Foto:Fara Koło
R E K L A M A

 W każdej parafii odpust oprócz nabożeństw to również cieszące szczególnie najmłodszych parafian - tasze odpustowe, na których sprzedawane są zabawki itd. W tym roku w związku z wydanym przez władze miasta zakazem handlu na terenie cmentarza - odpust zostanie ograniczony tylko do mszy świętych.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada tradycyjna uroczystość odpustowa na cmentarzu parafialnym przy ulicy Poniatowskiego w Kole. Suma odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

- czytamy na profilu Urzędu Miejskiego w Kole

Fakt braku możliwości handlu odpustowego potwierdził w rozmowie z nami naczelnik odpowiedniego wydziału. Przypomnijmy - 

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dn. 28.10.2020 r. obowiązuje ZAKAZ HANDLU OBWOŹNEGO przy Cmentarzu Parafialnym w Kole (ul. Poniatowskiego). Zakaz będzie obowiązywać do odwołania.

- kolo.pl

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (9) Pokaż komentarze