R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zdrowie i uroda

Wykonano 34,7 mln szczepień przeciw COVID-19, zgłoszono 14 tys. niepożądanych odczynów

06-08-2021 11:10 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 1,729 | Komentarzy: 1

Po podaniu ponad 34,7 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 wpłynęło 14 tys. zgłoszeń o niepożądanych odczynach poszczepiennych, z czego 11,8 tys. o odczynach łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.
Foto:PAP
R E K L A M A

Od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień, czyli od 27 grudnia 2020 r., gdy zaszczepiono pierwszą osobę, we wszystkich punktach podano w sumie 34 702 058 dawek. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 17 663 125 osób.

Od pierwszego dnia szczepień przeciw COVID-19 do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wpłynęły 14 063 zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym 11 864 z nich to odczyny łagodne.

Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące w określonym czasie po iniekcji pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać.

Inne odczyny – poza łagodnymi, czyli zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia – jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka, zakrzepica, omdlenie i zawroty głowy. (PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE