R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Lasek komunalny jest w opłakanym stanie - widzą to już nawet radni

10-08-2021 14:09 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,357 | Komentarzy: 14

Niegdyś lasek komunalny znajdujący się na terenie kaliskiego przedmieścia był miejscem, gdzie okoliczni mieszkańcy z przyjemnością spędzali wolny czas korzystając z uroków przyrody. Od dawna to miejsce jednak nie skłania do spacerów i aktywnego wypoczynku. Widzi to również radna z tej części miasta, Teresa Brzoska.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

W poprzedniej kadencji podjęto działania rewitalizacyjne, chociażby odnowienie "muszki koncertowej". Na terenie lasku zorganizowano również koncerty i tzw. "majówki". Obecnie to miejsce pozostało jedynie w zainteresowaniu okolicznych mieszkańców, którzy korzystają z cienia drzew i ścieżek do spacerów.

Wspomniana radna wystosowała pisemną interpelację do Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego z prośbą o uporządkowanie terenu, wskazując również, że w przeszłości takie zabiegi były wykonywanie na terenie lasku komunalnego. Podniosła również prośbę o przekształcenie lasku w park.

Poniżej pełna treść interpelacji złożonej 9 sierpnia br.

Panie Burmistrzu w listopadzie 2019 roku składałam interpelację w sprawie przekształcenia lasku komunalnego na Kaliskim Przedmieściu w park miejski ponieważ działka, na której
znajduje się w/w lasek w ewidencji gruntów ujęta jest jako las. Wiadomo, że stanowi to przeszkodę do podejmowania jakichkolwiek prac rewitalizacyjnych .
Dokonanie takiego przekształcenia jest procesem długotrwałym dlatego proszę pana burmistrza o podjęcie działań w tym kierunku.

Na dzień dzisiejszy lasek jest w opłakanym stanie, stał się miejscem niebezpiecznym, ze względu na gęste zalesienie gdyż od dłuższego czasu nie są wycinane samosiejki i nie są czyszczone z suchych gałęzi drzewa znajdujące się przy alejkach.

Coraz mniej osób korzysta z tego urokliwego niegdyś miejsca, a było ono miejscem częstego odpoczynku i spędzania aktywnie czasu przez mieszkańców naszego
miasta.

Proszę pana Burmistrza o rozważenie możliwości uporządkowania lasku i przycięcia samosiejek od strony ulicy Poniatowskiego do wysokości muszli tak jak było to robione w poprzednich latach.

- Teresa Brzoska, Radna Rady Miejskiej w Kole

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (14) Pokaż komentarze