R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Historyczny mural odświeżony. Ściana znów przykuwa wzrok

24-08-2021 11:57 | Źródło: Gmina Dąbie | Wyświetleń artykułu: 12,738 | Komentarzy: 1

Poprzedni mural był mocno sfatygowany i zdecydowanie szpecił niż zachęcał do oglądania. Dlatego władze miasta wsłuchując się w głos mieszkańców i troszcząc się o estetyczny wygląd ale także mając szacunek do niełatwej historii miasta i gminy, zdecydowały o odtworzeniu muralu. Malowidło można oglądać na ścianie naprzeciw ratusza od strony ulicy 3 Maja w Dąbiu.

Foto:Gmina Dąbie
R E K L A M A

Cieszymy się, że dąbianin z pochodzenia krakowski artysta Pan Stanisław Wójcicki tak entuzjastycznie odpowiedział na zaproszenie burmistrza i zgodził się stworzyć to ścienne dzieło. Pan Stanisław ukończył studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, z wyróżnieniem w I pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. Od 2016 jest członkiem GSK przy Zarządzie Głównym Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie. Obecnie pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prowadzi pracownię technologii malarstwa, rzeźby i elementów konserwacji. Przyponijmy, że Pan Wójcicki około 20 lat temu jako początkujący artysta był autorem poprzedniego muralu. 

- czytamy na stronie Urzędu Gminy Dąbie

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze